Samsung chystá Galaxy A52s 5G: Nový mid-range má v Európe stáť 449 €

Oplatí sa?

Samsung pár mesiacov dozadu predstavil smartfón Galaxy A52 5G. Zariadenie sa síce zaradilo do strednej triedy, no to, čo ponúka, by postačilo aj náročnejšiemu užívateľovi. A to najlepšie? Na tú výbavu, ktorou disponuje, je aj veľmi lacný.

Niet teda pochýb, prečo sa Galaxy A52 5G takmer okamžite začal tešiť obrovskej popularite. Možno aj práve preto sa Samsung rozhodol, že sériu obohatí o ešte jeden model – Galaxy A52s. Má ísť o akúsi vylepšenú verziu štandardného modelu, čo znamená, že bude aj o niečo drahšia.

Čo sa týka špecifikácií, podľa PhoneArena môže Samsung vymeniť Snapdragon 750G za o niečo silnejší Snapdragon 778G. Tento procesor prichádza s plne integrovaným 5G modemom disponujúcim podporu ako pre technológiu sub-6GHz, tak aj pre mmWave. Obecne majú byť mnohé komponenty veľmi podobné tým, ktoré nájdeme v interiéri Galaxy A52. Očakáva sa tak prítomnosť 6,5-palcového AMOLED displeja s obnovovoacou frekvenciou 120 Hz a štyroch zadných fotoaparátov. Interiér môže obývať aj identický 4 500 mAh batéria s podporou pre 25 W rýchle nabíjanie.

Samsung Galaxy A52

Samsung Galaxy A52s vraj bude drahší ako jeho súrodenci

Vyššie sme spomenuli ceny, a to nie len náhodou. Podľa 91Mobiles má Galaxy A52s 5G so 128 GB interného úložiska v Európe stáť presne 449 eur, čo je viac ako cena Galaxy A52 5G či Galaxy A52.

Či sa to Samsungu oplatí je v tomto okamihu otázne. Galaxy A52s bude drahší, čo znamená, že by mal oproti svojim dvom starším súrodencom ponúknuť aspoň ako-také vylepšenia. Aktuálne však máme k dispozícii len veľmi málo informácií, ktoré sú ešte k tomu neoficiálne. Musíme teda počkať, kým sa k záležitosti nevyjadrí samotný výrobca.

Aktuálna cena Samsung Galaxy A52 5G