Google do svojho vyhľadávača pridal periodickú tabuľku prvkov. Čo všetko dokáže?

Interaktívna periodická tabuľka od Google je skvelý spôsob, ako sa naučiť niečo viac o chémii a dôležitých prvkoch.

Google obohatil svoj vyhľadávač o novú funkciu. Je ňou stará známa periodická tabuľka prvkov, ktorá užívateľovi umožní naučiť sa niečo viac o chémii. Dostať sa k nej možno zadaním slovného spojenia “periodic table” do vyhľadávacieho poľa a následným kliknutím na možnosť “explore elements”, informuje The Verge.

Žiaľ, pre mňa zadanie tohto slovného spojenia nefungovalo a zdá sa, že v susednom Česku je podobný problém. Ako však píše server Živě.cz, pomôcť by mala zmena jazyka vyhľadávača na angličtinu. Vyskúšal som to a naozaj to funguje. No aby ste sa nemuseli kvôli jednej funkcii trápiť s nastaveniami, uľahčíme vám to – do periodickej tabuľky sa dostanete aj kliknutím sem.

Periodická tabuľka od Google je interaktívna. O každom prvku vám povie azda všetky podstatné informácie

Periodická tabuľka vo vyhľadávači však nie je bežnou periodickou tabuľkou. Je interaktívna, pričom ku každému prvku je okrem chemickej značky opísaná aj atómová hmotnosť, hustota, bod varu či topenia, dátum objavenia a taktiež aj meno človeka, ktorý daný objav učinil. Znázornené sú dokonca aj 3D modely a nechýbajú ani stručné zaujímavosti.

Interaktívna periodická tabuľka od Google je skvelý spôsob, ako sa naučiť niečo viac o chémii a dôležitých prvkoch. Jedinou nevýhodou je, že ľudia, ktorí nevedia anglicky, si ju zatiaľ veľmi neužijú. Veríme však, že sa už čoskoro dočkáme aj verzie v slovenskom jazyku.