kniha

Vzniká nová kniha o Elonovi Muskovi, píše ju autor životopisu Steva Jobsa

Prezradil to sám Musk.

Momentálne sa na trhu nachádza jedna kniha, ktorá mapuje život šéfa automobilky Tesla a spoločnosti SpaceX. Napísal ju Ashlee Vance a vyšla v roku 2015. U nás sa predáva pod názvom Elon Musk: Tesla, SpaceX a hľadanie fantastickej budúcnosti.

Ashlee Vance vo svojej knihe zdokumentoval život Elona Muska do roku 2014, teda ešte predtým, ako sa Tesla stala najhodnotnejšou automobilkou sveta a SpaceX prvou súkromnou firmou, ktorá dostala ľudí na obežnú dráhu Zeme. Elon Musk na tejto knihe participoval, s autorom absolvoval niekoľko rozhovorov.

Fanúšikov technologického vizionára, ako je Elon Musk často označovaný, určite poteší, že vzniká nová kniha o jeho živote. Pochválil sa tým sám Musk na sociálnej sieti Twitter. Že môže ísť o dobré čítane naznačuje zmienka o autorovi, ktorého vo svojom príspevku označil.

Kniha vzíde z pera Waltera Isaacsona, 69-ročného amerického novinára, spisovateľa a profesora, ktorý v minulosti riadil televíziu CNN a pracoval ako redaktor v časopise Time.

elon musk
Walter Isaacson. Foto: tulane.edu

Walter Isaacson má na konte niekoľko knižných diel. Asi najznámejším je životopis Steva Jobsa, ktorý vydal v roku 2011 (19 dní po Jobsovej smrti). Predalo sa z neho viac ako 3 milióny kópií. Napísal tiež knihu o Albertovi Einsteinovi, Benjaminovi Franklinovi alebo Leonardovi da Vincim.

Zatiaľ nie je známe, kedy by mohla byť nová životopisná kniha o Elonovi Muskovi hotová. Určite to ale potrvá. Walter Isaacson písal životopis Steva Jobsa dva roky, počas tohto obdobia mu poskytol asi 40 rozhovorov.

Pokiaľ autor uplatní rovnaký prístup aj pri Elonovi Muskovi, na knihu si budeme musieť nejaký ten rok-dva počkať.