Baldur's Gate

Klasika za pár drobných: Hra Baldur’s Gate je dostupná vo výraznej zľave

Cena v obchode Play klesla na 1,79 eur.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition pre Android a iOS je remake pôvodnej a určite ikonickej RPG hry na hrdinov z roku 1998. Titul bol pre mobilné zariadenia, ako aj platformu Windows, vydaný v novembri 2012.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition je hrou, ktorá nestarne. Aj dnes dokáže zabaviť skvelým príbehom so zápletkami a intrigami, prepracovanou hernou mechanikou, dobrodružnými výpravami či napínavými súbojmi.

Vývojári zo štúdia Beamdog postavili remake na platforme Infinity Engine, ktorá zabezpečila lepšiu grafiku a širokouhlé zobrazenie prostredia. Inak je hra verná originálu, obsahuje väčšinu prvkov z pôvodnej verzie vrátane rozšírenia Tales of the Sword Coast.

Baldur's Gate
Foto: Google Play

Baldur’s Gate Enhanced Edition bežne stojí v obchode Play 10,99 eur. V súčasnosti je však titul dostupný za podstatne nižšiu cenu – 1,79 eur. Na svoje si prídu aj členovia klubu iOS. V Apple App Store momentálne stojí 1,99 eur.

Tvorcovia uvádzajú, že je hra primárne optimalizovaná pre tablety. Neodporúčajú ju hrať na zariadeniach s obrazovkou menšou ako 7 palcov. Niektoré súčasné smartfóny ale nemajú od takto veľkej uhlopriečky ďaleko.

Zážitok z hrania bude na tabletoch istotne najlepší, dobre by však mal poslúžiť aj rozmernejší smartfón. Hra Baldur’s Gate je prvotriednou klasikou. Pokiaľ vám v minulosti vypĺňala voľný čas, aktuálnu zľavu prislúchajúcu mobilnej verzii, ktorá obsahuje aj český dabing, by ste ignorovať nemali.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition pre Android nájdete TU a verziu pre iOS zase TU.