Rad OnePlus 7 dostáva aktualizáciu, opravuje niekoľko problémov

Aktualizácia pre smartfóny z roku 2019.

Séria smartfónov OnePlus 7 získala aktualizáciu na OxygenOS 11 začiatkom marca. Teraz výrobca prichádza s ďalšou aktualizáciu, ktorá však žiadne nové funkcie neprináša. Napriek tomu je vítaná. Hasí určite problémy, s ktorými sa používatelia týchto zariadení stretávajú.

Softvérový balíček je určený pre medzinárodné verzie smartfónov OnePlus 7, 7 Pro, 7T a 7T Pro. Pokiaľ niektorý z týchto modelov používate, na aktualizáciu by ste mali natrafiť v priebehu najbližších dní.

Aktualizácia na systémovej úrovni znižuje spotrebu energie, čo by sa malo prejaviť dlhšou výdržou na jedno nabitie. Rovnako rieši teplotný manažment, smartfóny by sa mali pri záťaži a nabíjaní menej prehrievať.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 7 Pro

Smartfóny OnePlus 7 nezvládali na vybraných platformách prehrávať niektoré videá v HD rozlíšení. Aj tento problém čerstvá aktualizácia opravuje.

Vývojári zlepšili stabilitu aplikácií Správca súborov a Fotoaparát, do poriadku dali problémy s ostrosťou fotoaparátu pri snímaní v režime na celú obrazovku a optimalizovali rozhranie číselnej klávesnice v aplikácii Telefón.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Google mal v Rusku vyhlásiť bankrot!

Súčasťou aktualizácie je tiež bezpečnostná záplata od spoločnosti Google. Datovaná je k júnu, čo je trochu škoda, keďže na dvere už klope august. OnePlus vydáva aktualizácie postupne, vo vlnách. Niekoľko dní môže trvať, kým sa ohlásia formou notifikácie. Určite sa ale dočká každý.