Vznikol nový nástroj na podvádzanie v hrách, zatiaľ ho nie je možné odhaliť

Stačí namieriť.

Jeden z najefektívnejších spôsobov, ako zničiť ostatným zážitok z hrania online hier, je používanie cheatovacieho softvéru. Našťastie je dnes možné väčšinu z nich detegovať či sa pred nimi chrániť, no občas sa jednoducho objaví “novinka”, ktorá nielenže dokáže narobiť poriadnu paseku, ale ju ani nemožno efektívne odhaliť.

Jeden z takýchto softvérov sa nedávno začal objavovať v prostredí herných konzol. Ako píše server MSPowerUser, k funkcionalite využíva umelú inteligenciu a žiaľ, zatiaľ ho nie je možné detegovať.

Na existenciu a schopnosti tohto programu upozornil profil @AntiCheatPD prostredníctvom Twitteru. Do určitej miery sa podobá na tradičný wallhack či aimbot známy z hier ako je Counter-Strike, no nie úplne.

Program pracuje s obrazom, hráčom prakticky stačí len namieriť

Tento nový softvér pracuje s tým, čo máte na obrazovke. V reálnom čase analyzuje obraz, pričom umelá inteligencia vyhodnocuje, kto a kde je protivník. Následne do vášho ovládača odošle signál, ktorý dokáže veľmi rýchlo a presne daného nepriateľa zneškodniť. Jednoducho povedané, užívateľovi stačí len namieriť. O ostatné sa postará šikovná AI.

TIP REDAKCIE
Vývojári si trhajú vlasy: Huawei AppGallery umožňuje sťahovanie platených aplikácií úplne zadarmo (AKTUALIZOVANÉ)

Práve jeho nenáročnosť je koreňom problému. Cheat totiž nijak neovplyvňuje herné súbory, pracuje len s obrazom. Pre funkcionalitu však okrem PC vyžaduje aj externú nahrávaciu kartu.

Vývojárov čaká poriadny kus práce

Program sa vo videu prezentuje ako revolučný softvér, ktorý nie je možné nijak zachytiť. A aj keď to je aktuálne viac-menej pravda, nebude tomu tak vždy. Vývojárov však rozhodne čaká poriadny kus práce, nakoľko sa potýkajú s veľmi tvrdým orieškom. Zatiaľ nám neostáva nič iné, než dúfať, že nástroj, ktorý bude schopný odhaliť hráčov s týmto cheatom, príde čo najskôr.