Hoaxeri spájajú úmrtie Milana Lasicu s očkovaním: Patológ takéto správanie odsúdil

Patológ v súvislosti s úmrtím Milana Lasicu odsudzuje správanie niektorých ľudí.

Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva odporcov očkovania, aby nezneužívali úmrtie Milana Lasicu. Patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uviedol, že akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť. Informuje o tom rezort zdravotníctva na sociálnej sieti.

Lasica bol podľa Palkoviča očkovaný 3. februára. “So súhlasom jeho najbližšej rodiny môžeme zverejniť, že bol dlhodobo liečený na problémy so srdcom a zomrel na javisku z dôvodu zlyhania srdca,” uviedol patológ.

Medzi prvými ľuďmi, ktorí spojili úmrtie obľúbeného herca a komika s očkovaním bola slovenská herečka Silvia Šuvadová často zdieľajúca príspevky namierené proti vakcíne. „Počas koncertu vraj vtipne poznamenal – vakcinovaný som, žiadne vedľajšie účinky to nemá,“ píše sa v jej príspevku. Nepriamo tak spojila očkovanie so zlyhaním srdca. Na podobnú vlnu chvíľu na to nasadli aj iné osobnosti politickej a kultúrnej scény.

Humorista, dramatik, prozaik, textár, herec, režisér, moderátor a spevák Milan Lasica zomrel v nedeľu (18. 7.) vo veku 81 rokov.