huawei watch 3

Huawei Watch 3 oficiálne: Prvé hodinky s HarmonyOS stoja 389 eur

Za model Watch 3 Pro si výrobca u nás vypýta 429 eur.

Čínsky technologický gigant oficiálne predstavil svoje prvé inteligentné hodinky poháňané operačným systémom HarmonyOS 2.0. Nazývajú sa Huawei Watch 3.

Huawei vo svojich hodinkách použil už tretí operačný systém. Prvé verzie hodiniek sa spoliehali na platformu Android Wear. Tú neskôr nahradil systém LiteOS, ktorý bol mimoriadne úsporný, vďaka čomu sa mohli hodinky pýšiť dlhou výdržou na jedno nabitie.

HarmonyOS predstavuje novú etapu vo vývoji technologických produktov Huawei. Operačný systém je univerzálny. Okrem hodiniek bude poháňať smartfóny, tablety, zariadenia internetu vecí, elektrické autá a ďalšiu spotrebnú elektroniku schopnú vzájomne komunikovať. Aspoň také sú plány výrobcu.

huawei watch 3
Foto: Huawei

Huawei Watch 3 sú už od pohľadu vkusnými hodinkami. Výrobca neexperimentoval a opäť stavil na rozmerný okrúhly ciferník, ktorý má blízko k tradičným analógovým hodinkám. Puzdro hodiniek je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Usadil sa v ňom 1,43-palcový OLED displej s rozlíšením 466 x 466 pixelov, špičkovou svietivosťou 1000 nitov a 60 Hz frekvenciou obnovovania obrazu. Chráni ho mierne zakrivené sklo.

Elegantný dizajn podporujú štíhle okraje obkolesujúce obrazovku a nové rozloženie tlačidiel. Huawei hodinky vybavil postrannou otočnou korunkou s vibračnou spätnou väzbou. Vďaka presnému rozpoznaniu pohybu prstov môže používateľ zväčšovať a zmenšovať obrázky či skrolovať v ponuke menu.

Výmena remienkov bude bezproblémová. Výrobca použil štandardný a osvedčený mechanizmus, ktorý poznáme z klasických, ale aj niektorých inteligentných hodiniek konkurenčných výrobcov.

hodinky
Foto: Huawei

Všetko na mieru

Pod kapotou hodiniek tiká na mieru zostavený čipset Hi6262 s LTE pripojením, ktoré hodinkám zabezpečuje integrovaný eSIM modul. Prítomná je operačná pamäť s kapacitou 2 GB a 16 GB úložisko. Okrem LTE pripojenia hodinky obsahujú WiFi, Bluetooth, GPS a rad rôznych senzorov.

Samozrejmosťou je snímač srdcového tepu, monitorovanie nasýtenia krvi kyslíkom, fyzických aktivít (100 tréningových režimov), spánku a stresu. Úplnú novinku predstavuje senzor telesnej teploty. V operačnom systéme hodiniek je integrovaný obchod Huawei App Gallery. Aplikácie a ciferníky si tak môže používateľ nainštalovať priamo bez toho, aby ich musel do hodiniek prenášať zo smartfónu.

harmonyOS
Foto: Huawei

Kvôli zásadnejším hardvérovo-softvérovým inováciám utrpela výdrž na jedno nabitie. Nie je zlá, no pri predchádzajúcich hodinkách Huawei sme si zvykli, že je nadštandardná. Huawei Watch 3 vydržia v plnohodnotnom LTE režime na jedno nabitie 3 dni.

Ak si však používateľ aktivuje špeciálny úsporný režim, dokáže sa s hodinkami dostať až na 14 dní výdrže. Nabíjanie hodiniek prebieha bezdrôtovo. Huawei Watch 3 budú dostupné od júna v troch prevedeniach: Active so silikónovým remienkom, Classic s remienkom z kože a Elite s kovovým remienkom.

huawei watch 3
Foto: Huawei

Pre náročnejších zákazníkov je určený model Huawei Watch 3 Pro, vyrobený je z titánu, keramiky a jeho obrazovku chráni zafírové sklo. Disponuje tiež väčšou batériou, ktorá sa postará o 5 dní výdrže v LTE režime alebo 21 dní výdrže v úspornom režime. Ďalším bonusom je presnejšie zaznamenávanie umiestnenia cez GPS (pásma L1 a L5). Hodinky môžu byť kombinované s koženým alebo kovovým remienkom.

Huawei Watch 3 na Slovensku

Smart hodinky Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro budú na Slovensku v predaji u maloobchodných predajcov. Model Watch 3 s čiernym remienkom bude k dispozícii za 389 eur, rovnaký model s koženým remienkom kúpite za 409 eur. Najvybavenejší Watch 3 Pro príde do predaja za odporúčanú cenu 429 eur

Predobjednávky budú spustené 1. júla, pri objednávke do 18. júla získate bezdrôtové slúchadlá FreeBuds 4i. Ak si hodinky zakúpite do 12. júla, okrem slúchadiel získate aj zľavu 20 eur z predajnej ceny. Akcia platí do vypredania zásob. Novinku čoskoro do svojich ponúk zaradia aj vybraní mobilní operátori.

Výrobca okrem hodiniek predstavil aj ďalšie zariadenia s operačným systémom HarmonyOS – rad tabletov Huawei MatePad. Najlepšie vybavený model osloví 12,6-palcový OLED displejom s rozlíšením 2560 × 1600, 5nm čipsetom Kirin 9000E 5G, 8 GB RAM alebo 10500 mAh batériou so 40W nabíjaním.

Huawei však neplánuje nové tablety predávať na slovenskom trhu, ako informovalo lokálne zastúpenie značky. Dostupné budú len na vybraných európskych trhoch.