apple

Apple chce v obchodoch LG predávať svoje iPhony, iPady a hodinky

Netradičná spolupráca.

Juhokórejská spoločnosť LG definitívne opustila biznis so smartfónmi. Správna rada spoločnosti rozhodla o uzatvorení mobilnej divízie 5. apríla 2021. Firma na smartfónoch nezarábala, od roku 2015 vyrábala mobilná divízia stratu.

Spoločnosť LG prevádzkuje na domácom trhu v Južnej Kórei cez 400 kamenných predajní, ktoré sú známe pod názvom LG Best Shops.

Keďže výrobca LG svoje pôsobenie v odvetví smartfónov ukončil, v týchto predajniach zostane po jej mobilných produktoch viac miesta. V obchodoch sa pritom predávajú všetky zariadenia značky, aj práčky či televízory.

Prázdne miesto po smartfónoch LG by mohli zaplniť smartfóny iPhone, tablety iPad a hodinky Apple Watch. Server Business Korea uvádza, že Apple rokuje so spoločnosťou LG o vytvorení vyhradeného priestoru v jej maloobchodných predajniach, kde by predávala svoje hodinky, smartfóny a tablety.

LG
Ilustr. foto: The Korea Herald

Apple chcel v predajniach LG ponúkať aj prenosné počítače MacBook, juhokórejská firma však mala túto požiadavku odmietnuť. Dôvodom je, že aj LG predáva notebooky (napr. modely Gram), čiže by museli priamo vo vlastnej predajni čeliť konkurencii.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Hovorca spoločnosti LG zámer nepotvrdil ani nevyvrátil. Uviedol, že ešte nie je o ničom rozhodnuté a skúmajú všetky možnosti.

Na juhokórejskom trhu so smartfónmi dominuje domáci Samsung. Patrí mu viac ako 60 percent trhu. Apple je druhý s trhovým podielom na úrovni 25 percent. Apple má teda dobrú motiváciu na to, aby svoju pozíciu na juhokórejskom trhu posilnil.

Aktuálna cena modelu Apple iPhone 12

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať