suunto

Suunto má nové hodinky, model 9 Peak je ľahší, štíhlejší a prémiovejší

Súper pre Garmin.

Fínska spoločnosť Suunto rozšírila svoju ponuku športových inteligentných hodiniek o nový model pomenovaný ako 9 Peak. Vzhľadom na maloobchodnú cenu a výbavu môžeme napísať, že ide o vlajkového reprezentanta značky.

Hodinky Suunto 9 Peak sú o 37 percent tenšie a o 36 percent ľahšie ako model Suunto 9 Baro. Aspoň to tvrdí výrobca. Dizajn hodiniek zostáva verný minimalistickým severským kontúram, podľa nás vyzerajú skvele. Ciferník má priemer 43 milimetrov a na ruke hodinky udrží remienok s priemerom 22 milimetrov.

Nadšencov kvalitných materiálov poteší puzdro vyhotovené z titánu a zafírové ochranné sklíčko obrazovky. Dostupnejšia verzia dostala telo vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Poctivú vodotesnosť deklaruje štítok 100M.

9 peak
Foto: Suunto

Hodinky 9 Peak sa môžu pochváliť zlepšenou výdržou na jedno nabitie. V režime Tour s aktívnym GPS vydržia na jedno nabitie až 170 hodín. Tento režim však nie je taký presný ako nepretržité monitorovanie umiestnenia, hodiť sa však môže pri dlhých túrach alebo viacdňových dobrodružstvách v niekde v teréne. V režime najvyššej presnosti GPS hodinky zhasnú po 25 hodinách od plného nabitia.

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia

Suunto 9 Peak: Na svoje si prídu aj športovci

Ako inak, výrobca hodinky vybavil celým radom športových, zdravotných a smart funkcií. Z tých najzásadnejších spomenieme nepretržité monitorovanie tepu a nasýtenia krvi kyslíkom, sledovanie kvality spánku, stresu a zotavenia po športovom výkone, taktiež nechýba kompas, výškomer, barometer a podrobné informácie o počasí.

Suunto
Foto: Suunto

Športovci si môžu vybrať z 80 tréningových režimov ako plávane, beh, cyklistika a mnohé ďalšie. Displej hodiniek má rozlíšenie 240 x 240 pixelov. Oproti modelu 9 Baro je teda nižšie (300 x 300 pixelov). Novinkou je ale svetelný senzor, ktorý automaticky upraví jas obrazovky podľa okolitých podmienok. Nové funkcie a zlepšenia v budúcnosti zabezpečia OTA aktualizácie.

Suunto 9 Peak sú zatiaľ k dispozícii formou predbežnej objednávky, plná dostupnosť je ohlásená na 17. júna. Verzia z titánu so zafírovým sklom stojí 699 eur. Komu bude stačiť telo z nehrdzavejúcej ocele, pripraviť si musí 569 eur. Ďalšie podrobnosti nájdete na oficiálnom webe výrobcu.

Aktuálna cena modelu Suunto 9

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať