Pošta zamestnancom sľúbila elektromobily, nakoniec dostanú len bicykle

Česká pošta nakoniec zrušila tender na nákup elektromobilov.

Pošta je inštitúcia, na ktorú sa mnohí spoliehajú deň čo deň. Obrovská organizácia zamestnáva tisíce ľudí a prevádzkuje obrovský vozový park. Ten je však potrebné čas od času obnoviť. Čaká to aj Slovenskú poštu, na čo upozorňoval jej nový šéf.

O podobný krok mala záujem aj Česká pošta, nakoniec to však nevyjde úplne podľa predstáv, informoval server VTM. O elektrifikáciu pošty mal v roku 2019 záujem český minister vnútra, Jan Hamáček, ktorý chcel nakúpiť elektromobily.

V roku 2021 je už situácia iná a elektromobily nakoniec nenakúpia. Vozový park v celkovom počte 5 719 vozidiel tak ostane rovnako nezelený ako doteraz. Zamestnanci si však polepšia. Dostanú elektrické bicykle.

Pošta elektromobily nezakúpi
Škoda Citigo iV

Pošta: Kúpa elektromobilov nie je aktuálna

Kúpa elektrických vozidiel vo väčšom množstve nie je v túto chvíľu aktuálna, tender nepripravujeme. Avšak pripravuje sa projekt na zakúpenie elektrických bicyklov a zároveň prebieha ich intenzívne testovanie,“ povedal hovorca Českej pošty Ivo Vysoudil.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Podobné plány má aj Slovenská pošta, ktorá chce obmeniť vozový park a doručovateľov, resp. doručovateľky, vybaviť buď elektrickými bicyklami alebo rovno novými autami. Ostáva len veriť, že to neskončí podobne ako v susednom Česku – len pri bicykloch.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať