instagram

Fotky na Instagram budeme môcť pridávať aj z počítača, naznačujú zistenia vývojára

Praktická vec. Aspoň pre niekoho.

Instagram bol už od svojich začiatkov, od roku 2010, sociálnou sieťou prispôsobenou pre mobilné zariadenia. Navštíviť ju ale môžeme aj cez veľké obrazovky počítačov, kde môžeme nahliadnuť do informačného kanála.

Funkčnosť desktopovej verzie sociálnej siete Instagram je oklieštená. Hoci môžeme z počítača príspevky „lajkovať“ a komentovať, fotky a videá do profilu dokážeme nahrávať len zo smartfónov a tabletov.

Existuje dobrá šanca, že sa to v blízkej dobe zmení. Softvérový vývojár a analytik Alessandro Paluzzi odhalil, že Instagram testuje funkciu, ktorá by nám umožnila pridávať fotky na túto sociálnu sieť priamo z počítača.

instagram
Foto: Alessandro Paluzzi

Systém by mal fungovať rovnako ako na smartfóne. V hornom navigačnom paneli pribudne tlačidlo „+“. Po kliknutí naň môže používateľ nahrať fotku v obvyklých formátoch 1:1, 4:5 alebo 16:9.

instagram
Foto: Alessandro Paluzzi

V ďalšom kroku si používateľ vyberie filter, po čom nasleduje zadávanie popisu, informácií o polohe a ďalšie obvyklé operácie. Instagram nezverejňuje, koľko ľudí navštevuje jeho sociálnu sieť prostredníctvom počítača.

TIP REDAKCIE
Microsoft vo Windows 11 opäť zmení povestnú obrazovku smrti
instagram
Foto: Alessandro Paluzzi

Očividne ich je ale dosť na to, aby tvorcovia funkcionalitu webovej verzie Instagramu rozšírili. Pridávanie fotiek z počítača môže byť praktické pre tých používateľov, ktorí spravujú viacero účtov, poprípade majú na starosti účty firiem a značiek. Materiál na zverejnenie spracovaný a upravený v počítači by tak nemuseli prenášať do mobilu, odkiaľ ho následne na Instagram nahrajú.

Alessandro Paluzzi zdôrazňuje, že funkciu nahrávania fotiek z počítača Instagram len testuje, a to interne. Nedá sa preto zatiaľ hovoriť o tom, kedy sa dostane k širokej verejnosti.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať