discord

Discord sa dohodol so Sony, stane sa súčasťou PlayStation Network

Discord mal pôvodne kúpiť Microsoft, nestalo sa tak.

Spoločnosť Sony Interactive Entertainment uzavrela partnerstvo s prevádzkovateľmi komunikačnej platformy Discord, na základe čoho sa jej funkcie začlenia do systému PlayStation Network.

Discord nebude na konzolách PlayStation k dispozícii skôr ako začiatkom budúceho roka. Integrácia funkcionality istý čas potrvá. Detaily však zatiaľ známe nie sú. Teoreticky by mohla vzniknúť samostatná aplikácia, priamo určená pre konzoly PlayStation.

Platforma Discord bola spustená v roku 2015. Používatelia v nej diskutovali o filmoch, hrách, technológiách a ďalších podobných témach. Discord sa časom stal preferovaným hlasovým chatom aktívnych hráčov hier.

discord
Ilustr. foto: Discord

Platforma má v súčasnosti približne 140 miliónov aktívnych používateľov (k decembru 2020). Konzoly PlayStation používa po celom svete niekoľko miliónov hráčov. Nadviazané partnerstvo tak zrejme bude mať zmysel.

Jim Ryan, prezident a generálny riaditeľ SIE uviedol, že vývojári tvrdo pracujú na integrácii Discordu do siete PlayStation Network. Priateľom, skupinám a komunitám umožní stretávať sa, baviť sa a jednoduchšie komunikovať pri spoločnom hraní hier, dodal Ryan.

TIP REDAKCIE
POZOR: Uniklo 190 infikovaných aplikácií! Kradli peniaze, ak ich máte, urýchlene ich odinštalujte!

Ešte v marci to vyzeralo, že Discord skončí v rukách spoločnosti Microsoft. Hodnota akvizície mala prekonať hranicu 10 miliárd dolárov. The Wall Street Journal neskôr informoval, že Discord rokovania o odpredaji ukončil.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať