Desivý moment: Vesmírnu loď SpaceX takmer trafil neidentifikovateľný objekt, astronauti sa pripravili na najhoršie

Astronautom nakázali, aby si obliekli plnú výstroj.

Keď SpaceX včera úspešne vyniesol štyroch astronautov z misie Crew-2 na orbitu, všetko vyzeralo presne tak, ako malo. Vesmírna loď Crew Dragon Endeavour sa dostala na presnú trajektóriu a čakala na ďalšie manévre potrebné pre stret s ISS.

Po pár hodinách letu však NASA a SpaceX vystrašil neidentifikovateľný objekt. Ten podľa oficiálnych informácií predstavoval možnú hrozbu zrážky s Crew Dragon.

Tímy NASA a SpaceX dostali informáciu o možnom strete,“ povedala hovorkyňa NASA Kelly Humphries. „Objekt, ktorý sledujeme, je klasifikovaný ako neidentifikovateľný,“ dodala vo vyhlásení pre Futurism.

Astronauti SpaceX
Astronauti sa pre istotu poobliekali do skafandrov.

SpaceX a NASA by nestihli výpočty

Na manéver, ktorým by sa objektu vyhli podľa Humphries nebol čas. Astronautom tak prikázali, aby sa pre prípad možnej kolízie obliekli do skafandrov a čakali. Podľa hovorkyne nemohli manéver realizovať kvôli ku kalkuláciám, ktoré by trvali príliš dlhú dobu.

TIP REDAKCIE
Remaster legendárneho Quake si teraz môžete na konzolách zahrať v 4K rozlíšení pri 120 FPS

Situácii sa venoval aj Pentagon, ktorý pripravil analýzu a nakoniec ho označil ako bezpečný. Stret s Crew Dragon tak nakoniec našťastie nenastal, astronauti naň boli tak či tak pripravení. To, čo okolo Crew Dragon preletelo a aký veľký kus to vôbec bol, sa pravdepodobne nedozvieme.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať