samsung

Samsung láka na predstavenie „najvýkonnejšieho Galaxy zariadenia“

Tipujeme notebook s ARM procesorom.

Začiatkom tohto roka predstavila spoločnosť Samsung v rámci svojho Unpacked podujatia top-end smartfóny Galaxy S21. Po pár krátkych mesiacoch pozýva na ďalšiu Unpacked udalosť.

Podľa sprievodného videa juhokórejský gigant predstaví už 28. apríla „najvýkonnejšie Galaxy zariadenie“. Smartfóny Galaxy S21 sú na trhu len chvíľu, s ďalšou premiérou nového produktu v krátkom čase asi nepočítal nikto.

Pravdou však je, že nevieme, aký konkrétny typ zariadenia Samsung predstaví. „Najvýkonnejšie Galaxy zariadenie“ zrejme smartfónom nebude. Ďalší výkonný smartfón by zbytočne kanibalizoval predaje aktuálnej vlajkovej série.

samsung
Foto: PhoneArena

Na základe februárových správ by mohol Samsung predstaviť pod značkou Galaxy prenosný počítač s operačným systémom Windows 10. Ten mal byť predstavený až v druhej polovici tohto roka, pravdepodobne sa však veci urýchlia.

Notebook Galaxy by mal byť vybavený ARM čipsetom Exynos s grafikou AMD. O displej, pamäte a batériu by sa mali postarať divízie výrobcu Samsung Display, Samsung Semiconductor a Samsung SDI.

Novinka od Samsungu sa môže postaviť zoči voči spoločnosti Qualcomm, ktorá od roku 2018 vedie trh s prenosnými počítačmi s OS Widnows 10, ktoré sú vybavené procesormi založenými na architektúre ARM.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET

Qualcomm od roku 2018 spolupracuje s Microsoftom na rozvoji PC platformy kombinujúcej schopnosti čipsetov Snapdragon 835, 850 a 8cx s operačným systémom Windows 10.

Qualcomm ako dodávateľ polovodičových komponentov vyzdvihuje pri ARM notebookoch dlhú výdrž na jedno nabitie pri neustálom pripojení na internet, či už prostredníctvom mobilných dát (LTE, 5G) alebo najnovších WiFi štandardov (WiFi 6).

Čo presne nás čaká, zistíme už 28. augusta.

Takto vyzerajú aktuálne ceny modelu Samsung Galaxy S21 Ultra

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať