android auto

Mapy.cz sú oficiálne dostupné pre platformu Android Auto

Aplikácia českej spoločnosti Seznam.

Palubný systém Android Auto Google otvoril pre vývojárov tretích strán, vďaka čomu sa doň dostáva čoraz viac aplikácií. Kľúčové sú najmä tie navigačné, keďže je reč o automobilovom systéme.

Android Auto ešte donedávna ponúkal len dve navigačné aplikácie, a to Google Mapy a Waze. Začiatkom apríla sa ponuka rozšírila o slovenskú navigáciu Sygic, ktorá dokáže fungovať aj v offline režime.

Netrvalo dlho a kompatibilitu s platformou Android Auto potvrdil aj TomTom. Ten má v rukáve navigačnú aplikáciu AmiGO. Po novom môžu vodiči pracovať s ďalšou aplikáciou, ktorá ich bezpečne navedie do cieľa. Ide o aplikáciu Mapy.cz, ktorú prevádzkuje česká spoločnosť Seznam.

Mapy.cz v Android Auto

Mapy.cz boli v systéme Android Auto dostupné len pre tých používateľov, ktorí boli zapojení do testovacieho beta programu. Teraz ich vývojári uvoľnili v stabilnej podobe pre všetkých, informuje server Dotekomanie a blog Seznamu.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!
mapy.cz
Foto: Dotekomanie

Podľa nich nie je pre zrkadlenie aplikácie na displej vozidla potrebné vykonať žiadne extra úlohy. Stačí aktualizovať aplikáciu Mapy.cz v smartfóne, pripojiť smartfón k vozidlu so systémom Android Auto a následne môžete využívať navigáciu so všetkými jej funkciami.

Aplikácia od Senznamu je v našich končinách obľúbená aj vďaka podrobným turistickým mapám, ktoré obsahuje. Určite však nesklame ani pri navádzaní do cieľa v automobilovej doprave.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať