genesis

Rekord prekonaný: Genesis usporiadal svetelnú šou pomocou 3051 dronov

Genesis je dcérskou značkou automobilky Hyundai.

Bezpilotné drony sú vďačnou zábavkou mnohých používateľov, ktorí s nimi tvoria pútavé fotografie a videá z vtáčej perspektívy. Objavili ich aj niektoré firmy, ktoré v nich našli efektný nástroj pre (seba)prezentáciu.

V roku 2018 zaujal Intel, ktorý pomocou 1280 dronov vytvoril svetelnú choreografiu pre ceremóniu zimných olympijských hier. Dielo si dokonca vyslúžilo zápis do Guinnessovej knihy svetových rekordov.

Netrvalo dlho a rekord Intelu neskôr v tom istom roku prekonala čínska spoločnosť EHang. Pri príležitosti osláv sviatku 1. mája usporiadala svetelnú šou, v rámci čoho vyslala na oblohu 1374 dronov.

genesis
Foto: EHang

Prehliadka trvala 13 minút a na oblohe sa rozprestierala v rozmedzí približne jedného kilometra. Guinnessov rekord bol uznaný aj napriek tomu, že spoločnosti EHang pár manévrov nevyšlo.

Niekoľko dronov malo problém s komunikáciou, čo trochu narušilo inak pedantnú synchronizáciu všetkých zariadení. V októbri roku 2020 sa zase blysla spoločnosť Shenzhen Damoda Intelligent Control Technology. Jej svetelnú šou tvorilo 3051 dronov.

TIP REDAKCIE
Chuwi MiniBook X: Šialený 10,8-palcový 2K notebook za cenu, ktorá sa často nevidí!

Guinnessov rekord v kategórii „Najväčší počet bezpilotných dopravných prostriedkov vo vzduchu súčasne“ putuje do rúk ďalšej firmy.

Je ňou Genesis, dcérska značka luxusných vozidiel automobilky Hyundai. Panorámu s logom firmy vytvorilo až 3281 dronov. Naživo ju mohli sledovať obyvatelia čínskeho mesta Šanghaj a jeho okolia 29. marca.

Hyundai sa takýmto spôsobom rozhodol osláviť príchod značky Genesis na čínsky trh. Ako inak, technologické divadlo bolo zaznamenané na video, vďaka čomu si ho môžeme pozrieť aj my. Zároveň pripájame aj video z predchádzajúceho rekordu, ktoré je rovnako pôsobivé.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať