Bang Olufsen

Bang & Olufsen má nový reproduktor, vyzerá (takmer) ako kniha

A drahá kniha.

Výrobca prémiovej elektroniky Bang & Olufsen si dáva záležať na tom, aby jeho produkty zaujali nielen technologickou výbavou, ale aj jedinečným dizajnom a použitými materiálmi. Nový reproduktor Beosound Emerge všetky tieto kritéria spĺňa, ako informuje server Engadget.

Bang & Olufsen Beosound Emerge je reproduktorom do domácnosti, ktorý si v obývacej izbe alebo napríklad pracovni ani nevšimnete. Výrobca sa pri návrhu inšpiroval knihou, vzhľad vznikol v spolupráci s londýnskym dizajnérskym štúdiom Layer.

reproduktor
Foto: Bang & Olufsen

Model Beosound Emerge je pôsobivo štíhly a ponúka všetky funkcie a možnosti pripojenia, ktoré by ste od takéhoto prvotriedneho audio zariadenia očakávali. Reproduktor je vyrobený z hliníka, pravého dreva (dub) a tkaniny.

Cieľom tvorcov bolo zhotoviť čo možno najtenší reproduktor tak, ktorý zároveň dokázal poskytnúť vysoko kvalitnú reprodukciu hudby. Aj z tohto dôvodu nemá zariadenie jednotnú hrúbku. Vpredu je užšie než vzadu.

reproduktor
Foto: Bang & Olufsen

Do tela museli inžinieri vtesnať tri meniče – 37-milimetrový (stredy), 14-milimetrový (výšky) a 100-milimetrový (basy). Meniče sú umiestnené tak, aby dokázali šíriť zvuk do celej miestnosti. Softvér reproduktoru optimalizuje zvukový profil podľa toho, kde v miestnosti sa nachádza.

reproduktor
Foto: Bang & Olufsen

Dotykové ovládanie sa nachádza navrchu zariadenia. Umožňuje meniť hlasitosť, spustiť a pozastaviť prehrávanie, preskakovať skladby alebo zabezpečí rýchly prístup k obľúbeným zoznamom skladieb.

TIP REDAKCIE
Honor 50 je tu: Prináša Google služby, 108 Mpx foťák a viac za 499 €!
reproduktor
Foto: Bang & Olufsen

Ďalej nechýba bezdrôtová konektivita AirPlay 2, Chromecast, WiFi a Bluetooth 5.0, ako aj napájanie cez USB-C, ethernetový či optický/line-in port. Integrované mikrofóny dovoľujú reproduktor ovládať hlasom prostredníctvom digitálnej asistencie od Google.

Funkciu Multiroom pre prepojenie viacerých reproduktorov získa Beosound Emerge na jeseň formou softvérovej aktualizácie.

reproduktor
Foto: Bang & Olufsen

Beosound Emerge sa začne na pár vybraných európskych trhoch predávať od 15. apríla, uvádza Engadget.

Celosvetová dostupnosť je naplánovaná na jeseň. Cena? V prípade značky Bang & Olufsen tradične vysoká. Prevedenie Gold Tone (svetlé drevo) stojí 749 eur, verzia Black Anthracite (tmavý hliník) je lacnejšia – 599 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať