Antik Telecom šokuje: Testuje 10 Gbps internet, chce ho priniesť na Slovensko

Internet na Slovensku môže výrazne zrýchliť. Jeden operátor hovorí, že sa môžeme pridať k svetovej elite.

Antik Telecom dnes oznámil, že vo svojom laboratóriu pred niekoľkými mesiacmi spustil technické testy pokročilej technológie, ktorá by mu umožnila priniesť na Slovensko internetové pripojenie s 10x vyššou rýchlosťou. Presne tak, Antik sa snaží o 10 Gbps linku.

Sieťoví špecialisti najväčšieho poskytovateľa gigabitového internetu u nás zrealizovali v posledných mesiacov v laboratóriu spoločnosti testy možností rastu prenosovej rýchlosti internetu až na teoretických 10 gigabitov za sekundu a jej praktické využitie pre domácnosti. Pre test použili simuláciu bežnej časti optickej telekomunikačnej siete a najnovšie vo svete nasadzované zariadenia technológie XG-PON, XGS-PON a ďalšie alternatívy pre domácnosti,“ píše Antik.

Antik Telecom
Antik je na Slovensku lídrom v poskytovaní 1 Gbps pripojenia.

Je to praktické, pre firmy aj pre bežných ľudí

Sme nadšení, že na zariadeniach určených domácnostiam budeme vedieť poskytnúť oveľa vyššiu rýchlosť ako doterajšie hranice, pričom už dnes je jasné, že ďalším vylepšovaním technológie pôjdeme ešte vyššie. Ukázalo sa zároveň, že takéto veľmi vysoké rýchlosti sú prakticky využiteľné napríklad pre výrazné zlepšenie kvality bezdrôtových sietí doma, ktoré v spojení s najnovšími protokolmi vedia preniesť dáta až rýchlosťou 6 gbps.

Rovnako Európska komisia pri definícii aktuálnych broadbandových cieľov hovorí o zabezpečení gigabitového prístupu pre jednotlivých používateľov napríklad v administratívnych budovách, kde mohla byť doteraz technológia „pomalého“ GPON úzkym hrdlom,“ vysvetľuje Igor Kolla, CEO Antik Telecom.

TIP REDAKCIE
Pomáhať a chrániť? Dvaja policajti namiesto lupičov chytali Pokémonov

Antik: Môžeme sa pridať k elite

„Budeme radi ak naše skúsenosti s nasadením takého extrémne rýchleho pripojenia využije celé Slovensko a aj takto prispejeme ku konkurencieschopnosti krajiny. Máme šancu umiestniť nás medzi najvyspelejšie ekonomiky sveta ako sú Južná Kórea, Japonsko, Čína, Singapúr či Spojené štáty americké, ktoré už služby ultra rýchleho internetu 10G poskytujú niekoľko rokov.“

Pripomeňme, že operátor momentálne ponúka 1000/1000 Mbps pripojenie bez viazanosti za 17,92 € mesačne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať