Známy YouTuber so slovenskými koreňmi, David Dobrik, čelí obvineniu z plánovania sexuálneho útoku

Známy americký YouTuber so slovenskými koreňmi, David Dobrik, čelí vážnym obvineniam. Konkrétne mal zorganizovať sexuálne mierený útok, kvôli čomu s celebritou mnoho spoločností prerušilo spoluprácu, píše UNILAD.

Z plánovania sexuálneho útoku ho minulý mesiac obvinil Seth Francois, bývalý člen Davidovej skupiny s názvom Vlog Squad. Medzi firmami, ktoré s YouTuberom kvôli tejto situácii prerušili spoluprácu, sa nachádzajú mená ako DoorDash, HelloFresh, EA Sports či Dollar Shave Club.

Francois mal byť obeťou tzv. pranku (žartíku). Bolo mu povedané, že dostane bozk od známej modelky Corinny Kopf. V skutočnosti však mal bozk dostať od 45-ročného komika Jasona Nasha v prestrojení za známu modelku. Francois však tvrdí niečo iné. Uvádza, že vo výsledku sa ho niekto dotýkal bez jeho súhlasu.

A nie je jediný. Krátko po prvom obvinení sa zapojila ďalšia údajná obeť, tentokrát žena. Tá tvrdí, že skupina Vlog Squad ju nútila nielen k požívaniu alkoholických nápojov, ale aj k participovaniu v pohlavnom styku s dvoma ďalšími osobami bez jej súhlasu. Dodáva, že bola cieľom sexuálneho útoku zo strany Doma Zeglitisa, jedného z členov Vlog Squad.

David Dobrik sa vyjadril, že sa už nič podobné nebude opakovať

Všetky tieto vážne obvinenia viedli k Davidovmu rozhodnutiu odstúpiť z rady Dispo, aplikácie zameranej na zdieľanie fotografií, ktorú sám pomáhal vytvoriť. Toto rozhodnutie učinil 21. marca.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?

Ešte v ten istý deň však spoločnosť Spark Capital, ktorá Dispo financovala, prostredníctvom Twitteru oznámila, že sa rozhodla prerušiť všetky vzťahy s Davidovou bývalou aplikáciou. Dôvodom mali byť práve čerstvé obvinenia na jeho osobu.

“Súhlas je niečo, čo je pre mňa veľmi, veľmi dôležité,” povedal Dobrik vo svojom videu na YouTube, počas ktorého sa vyjadroval k aktuálnej situácii. “Pri každom videu, ktoré natočím, je mojím hlavným cieľom pobaviť či inšpirovať ľudí a nikdy nechcem, aby sa tomu niečo postavilo do cesty. Mrzí ma, ak som vás sklamal. Nič podobné sa už nebude opakovať.”

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať