Activision prepustil 50 zamestnancov, CEO však získa odmenu vo výške 200 miliónov dolárov

Rozhodne sa nemá na čo sťažovať.

Bobby Kotick, šéf herného štúdia Activision, sa rozhodne nemá na čo sťažovať. K poriadne tučným sumám, ktoré bežne zarába, dostane ešte aj nemalú odmenu vo výške 200 miliónov dolárov, informuje server GamesIndustry.

Aj napriek pandémii COVID-19 sa štúdiu počas posledného roka nesmierne darilo. V priebehu 12 mesiacov stúpla cena akcií z 56 dolárov na 92 dolárov, kde sa aktuálne drží. Vo februári však cena za jednu akciu prekročila hranicu 100 dolárov.

Šéf Activision si necháva vyplatiť tučný bonus

Pochopiteľne, z tohto nárastu najviac ťaží samotný generálny riaditeľ štúdia, Bobby Kotick. Okrem toho, že získava ročný bonus, má nárok aj na získanie bonusu v prípade rastu hodnoty akcií. A to sa aj stalo, čo znamená, že mu prináleží odmena vo výške až 200 miliónov dolárov. Zarátané majú byť všetky bonusy, ktoré Kotick prepásol počas minulých rokov.

TIP REDAKCIE
Japonsko sa konečne lúči s disketami. Ich výroba bola ukončená ešte pred 10 rokmi
Activision a Blizzard
FOTO: Wall Street Journal

Mnohí nad situáciou krútia hlavou, vrátane skupiny CtW Investment Group, ktorá síce chváli rast ceny akcií, no zároveň to nepovažuje za úspech, ktorý by opodstatňoval tak veľkú odmenu pre CEO. Dodáva, že k rastu prispelo mnoho iných faktorov, ktoré nemajú čo dočinenia s vedením, medzi nimi práve aj COVID-19, kvôli ktorému vzrástla popularita hier všeobecne.

Žiaľ, nie všetci majú to šťastie. Activision len nedávno prepustil 50 zamestnancov, ktorí ako odstupné dostali 3-mesačný plat a darčekové kupóny o hodnote 200 dolárov. Dôvodom má byť negatívny dopad pandémie nového koronavírusu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať