Krajčí má novinku: Odchod z domu máme nahlásiť cez SMS!

Minister zdravotníctva varuje pred zhoršujúcou sa situáciou.

Minister zdravotníctva SR, Marek Krajčí, dnes naznačil, že lockdown, v ktorom žijeme dnes, nestačí. Podľa ministra by sa mal sprísniť, pričom prípadné výnimky by štát udeľoval cez SMS správy. Vyplýva to z jeho poslednej tlačovej konferencie.

Cez SMS správy by sa mohli udeľovať výnimky zo zákazu vychádzania. Ľudia by podľa inštrukcií zaslali SMS, z centrály by im prišla naspäť odpoveď, v ktorej by sa porušenie zákazu vychádzania povolilo alebo nie.

Momentálne je situácia vážna v tom, že zákaz vychádzania máme, relatívne je striktný, napriek tomu pravdepdobne prevalencia britského variantu je veľmi vysoká,opisuje aktuálnu situáciu Krajčí.

Krajčí sa domnieva, že nezlepšujúcu sa situáciu má na svedomí britský variant. Aj preto chce dať skontrolovať všetky PCR testy novými testami schopnými odhaliť britskú mutáciu.

SMS správy by kontrolovala polícia.
SMS správy by kontrolovala polícia. Ilustračná foto: Polícia SR (FB)

Podobné SMS ako v Grécku

Systém správ podľa Krajčího používa napríklad Grécko. Ľuďom centrála odchod z domácnosti potvrdzuje prostredníctvom spätnej SMS správy a aj to len na určitý čas. Potvrdenie prijatej správy s kladným rozhodnutím by mala kontrolovať polícia.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Proti zavedeniu SMS správ na udelenie výnimiek zo zákazu vykázania sú politické strany SaS a Za ľudí. Či sa Krajčímu podarí presadiť nápad je teda otázne. Koaličné strany preto navrhujú napríklad zavedenie nutnosti nosenia respirátorov v interiéroch alebo opätovné posilnenie trasovania kontaktov ľudí s COVID-19.

Total
38
Zdieľaní
Total
38
Zdieľať