paramount+

Ponuka streamingových služieb sa rozrastá, o divákov zabojuje aj Paramount+

Frasier, Star Trek: Prodigy, Forest Gump, Top Gun: Maverick, MTV, CBS, Comedy Central…

Netflix, Amazon Prime Video, HBO Go (neskôr HBO Max), Apple TV, Discovery+ (u nás zatiaľ nedostupné)…cesta k dobrému filmu alebo seriálu je dnes jednoduchá, pokiaľ má divák prístup na internet a ochotu zaplatiť nejaký ten mesačný poplatok.

Videoslužby spomenuté vyššie sa budú musieť popasovať s novou konkurenciou, ktorá odštartuje svoju púť na americkom trhu 4. marca. Reč je o platforme Paramount+, za ktorou stojí multimediálna spoločnosť ViacomCBS. Detaily prináša server PhoneArena.

Aj keď to vyzerá, že je aktuálna ponuka VoD služieb bohatá, stále existuje množstvo obsahu, ktoré poskytnúť nedokážu. Paramount+ divákom predhodí 30 000 epizód televíznych seriálov a 2500 filmov.

Samozrejme, pracuje sa aj na nových filmoch a seriáloch – originálnej tvorbe, ktorá knižnicu služby v budúcnosti ešte viac rozšíri.

Paramount+ oživí Frasiera

Medzi seriálmi sa dá nájsť pár atraktívnych kúskov. Určite spomenieme legendárny komediálny seriál Frasier. Okrem pôvodných epizód si diváci budú môcť pozrieť aj úplne nové časti, ktoré sa stanú exkluzívnou záležitosťou služby Paramount+. Seriál Frasier skončil v roku 2004 11. sériou.

paramount+
Herec Kelsey Grammer ako Dr. Frasier Crane. Seriál vysielala stanica NBC od roku 1993 do 2004.

V databáze služby okrem iného nájdeme aj seriály Criminal Minds, Star Trek: Prodigy, Hawaii Five-0 či 13 Reasons Why. Z filmov spomenieme tituly Forest Gump, Indiana Jones, War of the Worlds, Titanic, Wolf of Wall Street alebo World War Z.

Úplne nové filmy sa v službe objavia 30 až 45 dní po tom, ako budú odvysielané v kinách. Takýmto spôsobom sa k divákom dostane napríklad očakávaný film Top Gun: Maverick.

paramount+
Foto: Top Gun/Facebook

Spoločnosť ViacomCBS má toho v portfóliu dosť. Do služby ďalej začlení aj „klasickú“ televíznu zábavu v podobe rôznych reality shows, vysielanie kanálov CBS a CBS Sports (Liga majstrov, NFL, Európska liga…) alebo programy Comedy Central, Nickelodeon a MTV.

Videoslužba Paramount+ sa bude dať využívať na mobilných zariadeniach s OS Android a iOS, v internetovom prehliadači počítačov a notebookov a taktiež na televíznych platformách.

Chýbať by nemali obvyklé vymoženosti ako 4K kvalita, HDR zobrazenie alebo možnosť stiahnuť si film či seriál pre offline prezeranie. Cena? 4,99 amerických dolárov mesačne. Extra tešiť sa netreba. Táto forma predplatného je podporovaná reklamou. Okrem toho divákom nedovolí sledovať všetok obsah.

Pokiaľ si ale zákazník zaplatí 9,99 dolárov mesačne, Paramount+ mu sprístupní celý obsah bez toho, aby ho otravoval reklamou.

Ako sme uviedli vyššie, služba bude zo začiatku dostupná na americkom trhu. Neskôr v tomto roku sa dostane aj do Latinskej Ameriky, Austrálie a severských krajín. Slovensko alebo susednú Českú republiku nikto nespomenul.

Po vzore konkurenčných služieb však môžeme očakávať, že nová služba časom dorazí aj k nám. Určite si ale na to ešte počkáme.