Objavili sa prvé podrobnosti o náramku Xiaomi Mi Band 6

Čo prinesie nová generácia jedného z najobľúbenejších športových náramkov?

Súčasná generácia dostupného, no dobre vybaveného fitness náramku Xiaomi Band 5 (Mi Smart Band 5) bola uvedená na trh v polovici júna minulého roka. Na novú generáciu si tak ešte pár mesiacov počkáme.

Xiaomi Mi Band 6 má ešte ďaleko do oficiálneho predstavenia. Napriek tomu sa môžeme oboznámiť vylepšeniami, ktoré ho zase posunú o kúsok ďalej. Prezradil ich firmvér z aplikácie Zepp (pôvodne Amazfit), ktorý preskúmal web logger.fr.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6 by mal existovať v dvoch verziách určených pre čínsky a medzinárodný trh. Minimálne čínska verzia náramku bude obsahovať aj čip NFC.

Novú generáciu náramku inžinieri obohatia o GPS modul, ktorý poskytne presné údaje o rýchlosti a vzdialenosti počas cvičenia. S rýchlym určením polohy dopomôžu A-GPS údaje odoslané z aplikácie v smartfóne priamo do náramku.

Súčasná generácia náramku Mi Band 5. Foto: mi.com

Rovnako ako pri súčasnej generácii, aj Mi Band 6 dostane do výbavy snímač srdcovej frekvencie, monitorovanie spánku a nasýtenia krvi kyslíkom. K súčasnej ponuke cvičebných režimov pribudne 19 nových. Napríklad gymnastika, stolný tenis, box, tanec alebo zumba.

Novinkou bude metóda organizácie času nazvaná Pomodoro. V podstate pôjde o časovač, ktorý rozdelí vykonávanie úloh na 25 minút dlhé úseky oddelené krátkymi prestávkami.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5

Informácie o kvalite a dĺžke spánku si budú môcť používatelia zobraziť priamo na náramku. V súčasnosti ich zobrazuje len aplikácia nainštalovaná v smartfóne. Vzhľadom na to sa dá predpokladať, že Mi Band 6 dostane o niečo väčší displej s vyšším rozlíšením.

Súčasná generácia náramku Mi Band 5. Foto: mi.com

Upozornenia získajú podporu pre Emoji a cez náramok tiež používateľ dokáže odmietnuť prichádzajúci hovor s predvolenou správou, napríklad „Zavolajte neskôr, šoférujem“ a podobne.

Ovládanie zariadení inteligentnej domácnosti sprostredkuje platforma Mi Home a digitálna asistencia Amazon Alexa. Vývojári taktiež osviežia vzhľad užívateľského prostredia a pripravia k tomu aj niekoľko nových ciferníkov.

Približnú cenu príslušenstva zatiaľ nepoznáme, no na tú máme ešte čas. Keďže bude Mi Band 6 predstavený až o pár mesiacov, finálny súbor funkcií sa môže medzičasom ešte zmeniť. Významnejšie zmeny ale neočakávame.

Porovnajte si ceny Xiaomi Mi Band 5 u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať