Takto bude vyzerať kryt s dotykovým perom pre Samsung Galaxy S21 Ultra

Tohtoročný Samsung Galaxy S21 Ultra bude kompatibilný s dotykovým perom S Pen, ktoré bolo doteraz výhradnou devízou smartfónov radu Galaxy Note.

Tohtoročný Samsung Galaxy S21 Ultra bude kompatibilný s dotykovým perom S Pen, ktoré bolo doteraz výhradnou súčasťou smartfónov radu Galaxy Note. Okrem nich je pero dostupné aj pri tabletoch Galaxy Tab.

S Pen sa tak v sérii zariadení Galaxy S objaví vôbec prvýkrát, hoci nebude priamou súčasťou smartfónu. Dotykové pero bude mať podobu voliteľného príslušenstva aj spolu s ochranným krytom, do ktorého sa bude dať „zaparkovať“.

Vďaka nemeckému portálu winfuture.de sa môžeme konečne pozrieť na to, ako taký S Pen kryt pre Galaxy S21 Ultra vyzerá. Podľa dostupných informácií by mali byť pripravené minimálne dva kryty s priestorom pre dotykové pero.

Foto: winfuture.de

Zákazníci si budú môcť dotykové pero ako samostatnú jednotku zakúpiť za približne 40 eur. Za rovnakú cenu sa predáva aj S Pen pre súčasné zariadenia Galaxy Note20. Ak bude chcieť mať spotrebiteľ pero stále poruke, kúpe kompatibilného krytu sa nevyhne. Tieto doplnky teda už tak očakávanú vysokú cenu smartfónu ešte pozdvihnú.

Galaxy S21 Ultra
Foto: winfuture.de

Samotné pero s ničím novým nepríde, čo však nevadí. Už súčasná generácia toho vie viac ako dosť. Spoľahnúť sa môžeme na presnú a citlivú technológiu amerického výrobcu Wacom, integrovaný akcelerometer (rozpoznávanie gest) alebo tlačidlo, ktoré môže fungovať aj ako diaľková spúšť fotoaparátu či ovládač pre multimédiá a prezentácie.

Galaxy S21 Ultra
Foto: winfuture.de

S Pen pre Galaxy S21 Ultra má po stránke vzhľadu bližšie k peru tabletov Galaxy Tab S7 než k peru smartfónov Galaxy Note20. To znamená, že by sa mohlo v ruke držať o niečo lepšie.

Kryty s priestorom pre S Pen budú pochopiteľne širšie ako štandardné ochranné puzdrá. Či budú mať zákazníci o takúto bonusovú funkcionalitu záujem sa momentálne asi odhadnúť nedá.

TIP REDAKCIE
Rad Galaxy Note od Samsungu budúci rok skončiť nemusí, naznačuje čerstvá správa

Je možné, že Samsung dotykové pero pribalí k smartfónu ako darček v rámci predpredajných akcií, respektíve systému predbežných objednávok. Necháme sa prekvapiť.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať