AKTUÁLNE: Pošta reaguje na testovanie. Tieto dni budú prevádzky zatvorené!

Slovenská pošta reaguje na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu na Slovensku. Mnoho zamestnancov, ktorí sú pre bezproblémové fungovanie nevyhnutní totiž ostali doma.

Mnoho zamestnancov je v povinnej karanténe, na PN či OČR, budú počas nasledujúcich dvoch víkendov, teda v dňoch 16.-17. januára a 23.-24. januára 2021, zatvorené všetky pobočky Slovenskej pošty. Pošta tak chce zároveň umožniť svojim zamestnancom, aby sa dali otestovať,“ informovala Slovenská pošta vo svojej tlačovej správe.

Zároveň dodala, že ovplyvnené je opäť aj sobotňajšie doručovanie, ktoré sa presúva na pondelok 18. januára, resp. 25. januára. Aj toto je jeden z dôvodov ako sa pošta rozhodla bojovať s nepriaznivými podmienkami.

Pošta podľa najnovších informácií zaznamenáva nárast počtu zamestnancov, ktorí sú pozitívne testovaní na COVID-19 alebo ktorí musia zostať v izolácii. „Táto skutočnosť ovplyvňuje prevádzku pôšt a logistiku Slovenskej pošty, čo sa môže prejaviť v obmedzeniach otváracích hodín pre verejnosť ako aj pri lehotách doručovania zásielok,“ upozorňuje.

Pripomenieme, že sa inštitúcia chystá prepustiť vyše 700 zamestnancov. Ako jedným z dôvodov má byť digitalizácia systémov. Či sa plány masového prepúšťania kvôli pandémii oneskoria nie je zatiaľ jasné.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať