Bitcoin pokračuje v lámaní rekordov. Prekonal 30 000 dolárov, expert predpokladá takmer pol milióna

Pre Bitcoin bol rok 2020, na rozdiel od nás, fantastický. Zatiaľ čo v marci stál 1 Bitcoin niečo vyše 5 000 dolárov, na konci roka už atakoval hranicu 30 000 dolárov.

Pre Bitcoin bol rok 2020, na rozdiel od nás, fantastický. Zatiaľ čo v marci stál 1 Bitcoin niečo vyše 5 000 dolárov, na konci roka už atakoval hranicu 30 000 dolárov. Po prekonaní pomyselnej čiary sa opäť vyšvihol a momentálne sa obchodu už za cenu prevyšujúcu 34 000 dolárov.

Či bude Bitcoin stúpať aj naďalej je momentálne otázne. Mnohí experti predpokladajú, že dôjde k zastaveniu rastu, resp. že kryptomena začne pomaly klesať. Nemalo by to však byť tak dramatické, hovorí sa o poklese 10 % až 15 %.

Raketový rast kryptomeny má podľa šéfa investičnej spoločnosti EIC Romana Scherhaufera spočívať hlavne v optimizme spojenom s príchodom očkovania. Správy o šíriacej sa vakcíne posilňujú trhy, kryptomeny nevynímajúc.

Cenu a vážnosť Bitcoinu podpisujú aj spoločnosti, ktoré začali Bitcoin prijímať ako formu platidla. Medzi tie významnejšie sa radí napríklad PayPal, ktorý hovorí, že chce svojim zákazníkom umožniť platiť aj kryptomenami.

Najoptimistickejší analytici očakávajú, že Bitcoin bude do konca dekády na úrovni 1 milióna dolárov. Ďalší zas, že bude na polovičnej úrovni. Na opačnom konci sú pesimisti, ktorí čakajú kým bublina okolo Bitcoinu praskne a jeho cena sa zásadne zníži.

Či Bitcoin vydrží tak ostáva otázne. Jedno je však jasné, investovať do Bitcoinu by ste mali len v tom prípade, ak sa dokážete zmieriť so stratou svojich peňazí. Trh je totiž extrémne nestály, a tak rýchlo ako peniaze môžete získať ich veľmi rýchlo môžete aj stratiť.

Ak sa cítite optimisticky a chceli by ste si časť Bitcoinu kúpiť tiež, spraviť tak môžete tu. Celý návod nájdete zas tu.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať