Android 12 môže ponúknuť funkciu hlbokého spánku pre nepoužívané aplikácie

Vývojári spoločnosti Google intenzívne pracujú na novej verzii operačného systému Android 12, ktorá by mala byť zase o niečo lepšia a užívateľsky prívetivejšia.

Vývojári spoločnosti Google intenzívne pracujú na novej verzii operačného systému Android 12, ktorá by mala byť zase o niečo lepšia a užívateľsky prívetivejšia.

Zatiaľ nevieme, aké novinky Android 12 ponúkne. Jedna sa však už rysuje. V novej verzii systému by mohla byť dostupná funkcia hibernácie pre aplikácie, ktoré sú používané len sporadicky. Informuje o tom TechRadar.

Prepnutím aplikácií do hlbokého spánku by došlo k optimalizácii úložného priestoru. Inými slovami, systémová funkcia by uvoľnila miesto v pamäti smartfónu. Na základe zmien v zdrojovom kóde môžeme očakávať, že dôjde k vymazaniu vyrovnávacej pamäte.

Dôslednejšia hibernácia, až na úrovni balíka, by mohla teoreticky odstrániť všetky údaje z aplikácie. A to až takým spôsobom, že na domácej obrazovke zostane po aplikácii len ikona. Pre opätovné stiahnutie – teda „zobudenie“ aplikácie, by následne stačilo na ikonu aplikácie len ťuknúť.

TIP REDAKCIE
Poznámky Alberta Einsteina ku teórii relativity vydražili za rekordnú cenu: Predali sa za 11,6 milióna eur
samsung galaxy note 9
Ilustr. foto.

Stále ide o špekulácie a nie je vôbec jasné, ako bude takýto hlboký spánok nečinných aplikácií pracovať. Aktivácia hibernácie môže prebehnúť automaticky pri tých aplikáciách, ktoré systém vyhodnotí ako nepoužívané. Dostupná by však mohla byť aj možnosť manuálneho zapnutia hlbokého spánku.

Ako veľmi môže byť takáto funkcia užitočná je otázne. Oceniť ju ale môžu tí používatelia, ktorí majú v smartfóne nainštalovaných množstvo aplikácií, no niektoré z nich používajú len občas a nechcú sa pritom obťažovať s odinštalovaním a opätovným inštalovaním aplikácií.

Aj keď je stabilná verzia OS Android 12 ešte v nedohľadne (september), už vo februári by mala byť zverejnená prvá verzia systému určená pre vývojárov, ktorí sa tak budú môcť s novými prvkami postupne oboznamovať.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať