chrome Bo72I5B81m

Mužovi z lietadla vypadol iPhone 6s. Pád prežil a ešte ho aj natočil

Ernest si počas jedného z letov v malom lietadle natáčal krásy Brazílie, keď sa mu zrazu telefón vyšmykol kvôli silnému návalu vetra.

Pád telefónu je jedným z najmenej príjemných zážitkov pre každého z nás. Dá sa však povedať, že na bežné pády, ako je napríklad vyšmyknutie z rúk či zošuchnutie zo stola, sme už viac-menej zvyknutí.

Vedeli by ste si ale predstaviť scenár, kedy by váš smartfón vypadol z lietadla? Presne to sa totižto stalo Ernestovi Galiottovi, tvorcovi dokumentárnych filmov pôvodom z Brazílie, píše 9to5Mac.

Ernest si počas jedného z letov v malom lietadle natáčal krásy Brazílie, keď sa mu zrazu telefón vyšmykol.

iPhone 6s na vyhliadkovom lete

V momente, kedy sa tento incident udial, lietadlo letelo ponad pláže nachádzajúcej sa v Cabo Frio. Ernest držal svoj iPhone 6s len jednou rukou a snažil sa cez malé okno natočiť svoje okolie. Zážitok z natáčania mu však veľmi krutým spôsobom prekazil vietor.

Väčšina by asi hneď odsúdila smartfón k záhube, no nestalo sa tak. iPhone 6s pád prežil a dokonca celý svoj voľný pád natočil.

iphone 6s pad 1
Zdroj: g1.globo.com

Prežil, odniesol si len pár škrabancov

Skutočnosť, že telefón žije, Ernest zistil prostredníctvom aplikácie Find My Phone. Pomocou služby dokázal vypátrať svoj iPhone 6s, ktorý ležal uprostred pláže. A čo je ešte lepšie, bol takmer nepoškodený, z incidentu si odniesol len zopár škrabancov.

V tomto prípade sa dá hovoriť o zázraku, nakoľko telo telefónu bolo chránené len bežným krytom a displej zase bežnou ochrannou vrstvou.

Padol z viac ako 600 metrov

A koľko vlastne predstavovala výška pádu? Lietadlo v tom čase letelo vo výške vyše 2 000 stôp, čiže niečo okolo 600 metrov.

Video, ktoré iPhone 6s počas svojho vyhliadkového letu natočil, si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Total
9
Zdieľaní