pornhub

Pornhub vymazal 10 miliónov videí z neoverených účtov, ostalo mu len 20 % obsahu

Pornhub, stránka s obsahom pre dospelých, odstraňuje všetky videá, ktoré na službu nahrali neoverení používatelia. Má ísť o približne 10 miliónov videí.

Pornhub, stránka s obsahom pre dospelých, odstraňuje všetky videá, ktoré na službu nahrali neoverení používatelia. Má ísť o približne 10 miliónov videí, napísal The Verge.

Rozhodnutie vymazať milióny videí prichádza po tom, ako dvaja najväčší spracovatelia platieb, Visa a Mastercard, prerušili spoluprácu so službou. Stalo sa tak kvôli videám, na ktorých mali byť neplnoletí ľudia alebo videám, v ktorých sa ubližovalo deťom.

Stránka minulý utorok oznámila, že začne výrazne obmedzovať možnosť nahrávania obsahu. Toto privilégium ostáva len overeným používateľom a oficiálnym partnerom, pri ktorých je vyžadované overenie identity. Server Motherboard potvrdil, že všetky videá, ktoré nespadajú do tejto kategórie, stránka stiahla z obehu a bude ich postupne vyhodnocovať. Začne s tým však až od roku 2021.

Znamená to, že každý kúsok obsahu na Pornhube je od overených používateľov. Je to požiadavka, ktorú nespĺňajú ani také služby ako Facebook, Instagram, TikTok, YouTube, Snapchat či Twitter,napísala spoločnosť vo svojom príspevku. Hovorca ďalej potvrdil, že nové pravidlá sa budú týkať všetkých webov spadajúcich pod materskú spoločnosť MindGeek. Hovorca však nespresnil či vymazávanie videí prebehne aj na ďalších weboch ako YouPorn či Redtube, ktoré taktiež patria do ich portfólia.

Ostalo len 21% videí

Server Motherboard spočítal, že Pornhub zatiaľ skutočne odstránil približne 10 miliónov videí. V nedeľu večer návštevníkom ponúkal 13,5 milióna videí, v pondelok ráno už len 2,9 milióna videí. Biznis model Pornhubu je veľmi podobný YouTubu. Na platformu síce prispievajú profesionálne spoločnosti, väčšinu však tvoria bežní ľudia, ktorí môžu nahrávať videá a zarábať z reklám. Z nich si Pornhub nechá časť peňazí.

Po zverejnení článku v New York Times o videách, v ktorých sa môžu nachádzať neplnoleté osoby sa Visa a Mastercard rozhodli zakázať platby vykonané na Pornhube. Zákazníci tak museli hľadať iný spôsob zaplatenia za obsah, ktorý chceli sledovať.

Total
22
Zdieľaní