telekom 5G

AKTUÁLNE: Telekom dnes predstaví svoju 5G sieť

Jeden z najväčších telekomunikačných operátorov na Slovensku, Telekom, dnes predstaví svoju 5G sieť. Vyplýva to z novinárskej pozvánky.

Jeden z najväčších telekomunikačných operátorov na Slovensku, Telekom, dnes predstaví svoju 5G sieť. Vyplýva to z novinárskej pozvánky, ktorú nám firma zaslala len pred niekoľkými minútami.

Aktualizované 10.12.2020: Telekom predstavil svoju 5G sieť. Viac detailov sa dozviete v samostatnom článku.

Operátor ešte začiatkom týždňa lákal na „ešte jednu vec,“ o ktorej sa chce podeliť pred koncom roka. Až dnes však špecifikoval, že pôjde o 5G sieť. V pozvánke stojí slogan „Telekom prináša 5G sieť nekonečných možností“. Novinku predstaví na online tlačovej konferencii začínajúcej o 10:00.

Pripomenieme, že Telekom v nedávnej aukcii frekvencií spolu s Orangeom a O2 získal všetko potrebné pre spustenie plnohodnotnej 5G siete. K dispozícii tak má 700 MHz frekvencie na pokrytie väčších území, ako aj 3.4 až 3.8 GHz na pokrytie husto osídlených oblastí.

5G sieť momentálne prevádzkuje jedine O2 v niekoľkých mestských častiach Bratislavy. Prvý test vôbec však spustila 4ka v Banskej Bystrici. V akom rozsahu spustí Telekom 5G a či k tomu dôjde ešte tento rok sa dozvieme už čoskoro.

Total
5
Zdieľaní