snapdragon 888 tit 1

Prvý smartfón s čipsetom Snapdragon 888 bude predstavený 28. decembra

Snapdragon 888 je stále čerstvým produktom spoločnosti Qualcomm, ktorý bol predstavený len začiatkom decembra.

Snapdragon 888 je stále čerstvým produktom spoločnosti Qualcomm, ktorý bol predstavený len začiatkom decembra. Výkonný 5nm čipset bude poháňať množstvo vlajkových smartfónov a tabletov, ktoré výrobcovia postupne predstavia v roku 2021.

Qualcomm už skôr potvrdil, že Snapdragon 888 použije vo svojich zariadeniach 14 OEM partnerov – výrobcov smartfónov a tabletov, medzi ktorými figurujú značky ako Samsung, OPPO, Realme či Xiaomi.

Obzvlášť aktívna je spoločnosť Xiaomi. Šéf Xiaomi Lei Jun krátko po predstavení čipsetu uviedol, že ich nový vlajkový smartfón Mi 11 bude jedným z prvých zariadení s procesorom Snapdragon 888. Symbolické prvenstvo si zrejme naozaj pripíše.

Predpokladalo sa, že model Xiaomi Mi 11 spoznáme až začiatkom roka, teraz je však isté, že výrobca jeho premiéru pripraví ešte v tomto roku. Spoluzakladateľ Xiaomi Lei Jun na sociálnej sieti Weibo potvrdil, že smartfón Mi 11 predstavia 28. decembra 2020 vo večerných hodinách (19:30). Lei Jun žiadne ďalšie podrobnosti s verejnosťou nezdieľal.

mi 11 1
Vizualizácia Xiaomi Mi 11. Foto: Ben Geskin

Neoficiálne zdroje však naznačujú, že Xiaomi Mi 11 (Pro) by mal stáť za to. Pozornosť smeruje k novej obrazovke, ktorá sa má popýšiť vysokým QHD+ rozlíšením, 120 Hz obnovovacou frekvenciou a umelou inteligenciou, ktorá pretvorí SDR obraz do HDR kvality. Okraje OLED displeja smartfónu majú byť mierne zakrivené.

Výpis z certifikácie 3C navyše odhalil dostupnosť rýchleho nabíjania s výkonom 55W. Počítať tiež môžeme s kvalitnejším fotoaparátom. Predchádzajúca generácia Xiaomi Mi 10 Ultra zažiarila v testovaní DxOMark, kde sa istú dobu držala na vrchole rebríčka.

Štandardný Xiaomi Mi 11 úspech asi nezopakuje, no to najlepšie môže ponúknuť verzia Mi 11 Pro, resp. Mi 11 Ultra, ktorú výrobca pravdepodobne predstaví tiež. Na maloobchodnú cenu si musíme počkať, snáď nebude príliš vysoká.

Total
4
Zdieľaní