youtube tit

„Polievočku by som si dal“. Toto sú najpopulárnejšie videá slovenského YouTube!

V minulom týždni sme vám priniesli trendy vo vyhľadávaní na slovenskom Googli a teraz sa môžeme pre zmenu pozrieť na obdobný rebríček, ktorý patrí slovenskému YouTube. Ktoré videá zarezonovali najviac?

V minulom týždni sme vám priniesli trendy vo vyhľadávaní na slovenskom Googli a teraz sa môžeme pre zmenu pozrieť na obdobný rebríček, ktorý patrí slovenskému YouTube. Ktoré videá zarezonovali najviac?

Koncoročný rebríček populárnych hudobných aj nehudobných videí na slovenskom YouTube je dôkazom, že Slováci zásadne nezmenili svoje zvyky týkajúce sa sledovaného obsahu na video platforme YouTube. A to aj napriek tomu, že sme tento rok museli kvôli pandémii mnoho aktivít presunúť do online prostredia.

Divákov YouTube opäť bavili zábavné videá či bizarné príbehy. Hudobný rebríček zase ukazuje, že hip hop a rap nemá na Slovensku konkurenciu.

Rebríček najpopulárnejších nehudobných videí je netradičný, respektíve netradičné je jeho prvé miesto. Obsadila ho reklama spoločnosti Dedoles, v ktorej Slovákov roztancovali škrečky.

YouTube
Foto: Dedoles/YouTube

Ak prehliadneme reklamu, ktorú niektorí prirovnávajú k otravnému Alzákovi, legendárnou sa stala reportáž televízie JOJ z nočného sídliska v Michalovciach, kde mladík po náraze svojho auta tvrdil, že v ňom viezol psa na snowboarde, ktorý mu prepol pesničku, čo bolo dôvodom jeho nepozornosti.

Hláška „polievočku by som si dal“ doslova zľudovela. Rovnako ako minulý rok nechýba v rebríčku duo Zrebny & Frlajs, tentokrát si posvietili na „Typy frajerov vo vzťahu“. Silu YouTuberov v TOP 10 podčiarkujú populárny Expl0ited či MOMA, ale aj nováčikovia Nasklee či Klarisa.

Najpopulárnejšie nehudobné videá – YouTube 2020

 1. Veselé ponožky, čo nemajú páru – Oficiálna Dedoles reklama – Dedoles
 2. Vodiča vyrušil pes na snouborde (NOVINY TV JOJ) – Televízia JOJ
 3. Typy frajerov vo vzťahu | Zrebný & Frlajs – Zrebny & Frlajs
 4. KÚPIL SOM SI VYSNÍVANÝ BYT – Expl0ited
 5. 60 Days Build Millionaire Underground Swimming Pool House – Mr. Tfue
 6. SuperStar – Sexy Timotej Májsky – Televízia Markíza
 7. MÁM NOVÝ BYT, NOVÉ AUTO A…zásnuby? – MOMA
 8. Ženy odpovedajú na otázky, ktoré sa muži hanbia opýtať – Nasklee
 9. Ondra Vlček (OndraVlcek) – RECAST – Duklock
 10. Otázky a Odpovede s MOONOM – Klarisa

V zostave najpopulárnejších hudobných videí má až na dve výnimky zastúpenie slovenská produkcia. Žánrovo jednoznačne dominuje rap a hip-hop. Kráľovnou rebríčka je speváčka Sima, prvú priečku jej priniesla spolupráca s Kalim na pesničke „Toto leto“.

Milým prekvapením je štvrté miesto kapely Hrdza s mladou speváčkou Luciou Gibarti, ktorej skladba Slovensko moje, otčina moja bola titulnou piesňou úspešnej slovenskej politickej drámy Sviňa.

Najpopulárnejšie hudobné videá – YouTube 2020

 1. SIMA feat. KALI – Toto leto (prod. H0wdy & Gajlo) – SIMA official
 2. 6IX9INE- GOOBA (Official Music Video) – Tekashi 6ix9ine
 3. SEPAR – OG (Official Video) – DMS RECORDS
 4. Hrdza – Slovensko moje, otčina moja (SVIŇA – titulná pieseň) – CinemArt SK
 5. Future – Life Is Good (Official Music Video) ft. Drake – FutureVEVO
 6. Peter Bič Project – Stoj – PeterBicProjectVEVO
 7. EGO – PUMPA feat. BEN CRISTOVAO x SIMA prod. TOMÁŠ GAJLÍK x BIIZA – PODZEMIE
 8. Kontrafakt – Pocity feat. Sima (Official Video) – DONFANTASTICKYPESS
 9. Nerieš – Ruka Na Volante |Official Video| – NeriesOfficial
 10. Separ ft. Tina – Všetci za jedného (prod. Tomi Popovič) – DMS RECORDS

Rebríčky najpopulárnejších videí na slovenskom YouTube v roku 2020 sú zostavené na základe viacerých faktorov, ktoré určujú popularitu jednotlivých videí. Ide najmä o povahu sledovanosti, počet zhliadnutí vzťahujúcich sa na danú krajinu a podobne.

Vzhľadom na rôznorodosť videí, ktoré používatelia na YouTube sledujú, je nehudobný rebríček obmedzený na 1 video od konkrétneho tvorcu či tvorivých zoskupení. Mnohé videá sa k vrcholu môžu priblížiť, no publikované rebríčky zahŕňajú vždy len TOP 10.

Total
5
Zdieľaní