Majitelia OnePlus 7 a OnePlus 7T si na Android 11 počkajú dlhšie, než sa predpokladalo

Modely OnePlus 7 a OnePlus 7T bežiace na Android 11 majú problém s dešifrovaním dát. OnePlus na odstránení chyby spolupracuje so spoločnosťou Qualcomm.

OnePlus v októbri tohto roku potvrdil, že Android 11 zamieri aj do modelov sérií OnePlus 7 a OnePlus 7T. Stať sa tak malo tento mesiac.

Žiaľ, OnePlus nedokáže dodržať svoj časový plán. Výrobca totiž prostredníctvom fóra prehlásil, že vlajkové lode z roku 2019 si na aktualizáciu budú musieť počkať do začiatku 2021. O novinke informuje publikácia Android Central.

Problém s dešifrovaním dát

Prečo? Modely OnePlus 7 a OnePlus 7T bežiace na Android 11 majú problém s dešifrovaním dát. OnePlus na odstránení chyby spolupracuje so spoločnosťou Qualcomm. Efektívneho riešenia sa máme vraj dočkáme v priebehu najbližších dní.

Ilustr

Uzavretá beta by mohla prísť ešte tento mesiac

Ak sa to firmám podarí, uzavretá beta verzia Android 11 by sa do uvedených zariadení mohla dostať na konci tohto mesiaca. OnePlus sa v súvislosti s čerstvo vzniknutou chybou síce zmienil len o HydrogenOS, no odklad sa zrejme bude týkať aj OxygenOS 11, nakoľko rozhrania majú rovnaký zdrojový kód.

TIP REDAKCIE
Ušetríte aj 30 €: Hviezdna mapa, počasie alebo hit Monument Valley. Všetky aplikácie a hry v zľave

Majitelia smartfónov OnePlus 7 a OnePlus 7T si tak na aktualizáciu počkajú o trochu dlhšie, než sa pôvodne plánovalo. Je to celkom paradox, nakoľko tohtoročné vlajkové lode zo série OnePlus 8 boli medzi vôbec prvými smartfónmi, ktoré získali aktualizáciu na Android 11.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať