rog phone 3 1

Asus ROG Phone 4 sa objavil v Geekbench, ponúkne Snapdragon 888 a minimálne 8 GB RAM

V renomovanom benchmarku Geekbench sa objavil nový smartfón od spoločnosti Asus. Podľa všetkého ide o novú generáciu ROG Phone, špecificky ROG Phone 4.

V renomovanom benchmarku Geekbench sa objavil nový smartfón od spoločnosti Asus. Podľa všetkého ide o novú generáciu ROG Phone,konkrétne ROG Phone 4, píše server 91Mobiles.

Zariadenie v benchmarku nesie modelové označenie ASUS_I005DA. Zatiaľ však nie je úplne isté, či ide o ROG Phone 4, alebo iný chystaný smartfón značky Asus.

Snapdragon 888 a minimálne 8 GB RAM

Ak však skutočne ide o Asus ROG Phone 4, môžeme očakávať, že zariadenie ponúkne nový čipset od Qualcommu, Snapdragon 888, ktorému bude asistovať minimálne 8 GB RAM. Očakáva sa však, že po debute budú k dispozícii aj konfigurácie s vyššími kapacitami operačnej pamäte.

Benchmark ďalej prezrádza, že údajný ROG Phone 4 bude po softvérovej stránke poháňať najaktuálnejšia verzia operačného systému Android, Android 11.

Žiaľ, viac sa toho o chystanom smartfóne nevie. Aspoň zatiaľ.

asus rog phone 13
Asus ROG Phone (FOTO Marek Urban)

Čo sa môže zlepšiť?

Smartfóny z radu Asus ROG Phone vždy ponúkali tie najvyššie čísla v každom možnom smere. Niet teda pochýb, že rovnako tomu bude aj pri nadchádzajúcej generácii.

Pôjde o zdokonalenú verziu vlajkovej lode Asus ROG Phone 3, ktorá bol predstavená v lete tohto roku. Smartfón je vybavený 6,59-palcovým FHD+ AMOLED displejom s rozlíšením 1 080 x 2 340 pixelov a obnovovacou frekvenciou 144 Hz.

Pod kapotou nájdeme Snapdragon 865+, ktorému sekunduje grafický čip Adreno 650, 12 GB operačnej pamäte, 256 GB interného úložiska typu UFS 3.1 a 6 000 mAh batériu s podporou pre 30 W nabíjanie.

Zadná strana je domovom pre 64 Mpx hlavný, 13 Mpx širokouhlý (125-stupňové zorné pole) a 5 Mpx makro snímač.

Očakávame, že ďalších informácií ohľadom nadchádzajúcej vlajkovej lode spoločnosti Asus sa dočkáme už čoskoro.

Total
4
Zdieľaní