apple watch tit

Apple Watch idú na dračku, výrobca za štvrťrok predal rekordný počet hodiniek

Apple Watch sú najpredávanejšími hodinkami na svete a obľubuje ich čoraz viac zákazníkov. Vypovedajú o tom údaje výskumnej spoločnosti IDC.

Apple Watch sú najpredávanejšími hodinkami na svete a obľubuje ich čoraz viac zákazníkov. Vypovedajú o tom údaje výskumnej spoločnosti IDC, podľa ktorej dodal Apple svojim zákazníkom v 3. štvrťroku rekordný počet hodiniek.

Spoločnosť Apple vo svojej správe o hospodárskych výsledkoch neprezrádza, koľko inteligentných hodiniek predala. Spoliehať sa tak musíme na odhady analytikov, napríklad tých z IDC.

Podľa nich spoločnosť Apple dodala na trh 11,8 milióna kusov hodiniek Apple Watch, čo predstavuje medziročný nárast o neskromných 75 %. V Q3 2019 dodala 6,8 milióna kusov. Ak sa zameriame výsostne na kategóriu inteligentných hodiniek a náramkov, spoločnosť Apple je podľa IDC druhou v rebríčku.

Prvé miesto patrí spoločnosti Xiaomi, ktorá taktiež zaznamenala v rovnakom období rast, a to o 27,8 %. Xiaomi dodalo na trh 13,5 milióna nositeľných zariadení na zápästie. V prospech Xiaomi hrá fakt, že tento výrobca predáva okrem klasických inteligentných hodiniek aj extra dostupné fitness náramky (Mi Band), ktorých cena neprekračuje 40-50 eur. Je po nich značný dopyt.

hodinky
Foto: IDC

Polepšil si aj tretí Huawei, rovnako významne ako Apple. Na trh dodal v 3. štvrťroku 2020 10,7 milióna hodiniek, čo predstavuje medziročný nárast o 88,1 %. Štvrtý Fitbit a piaty Samsung zostali podľa IDC viac menej na tom istom.

Z pohľadu kategórie nositeľných zariadení ako celku, do ktorej patria aj bezdrôtové slúchadlá, trhu v 3. štvrťroku kraľoval Apple s podielom 33,1 %. Aj v tejto kategórii si polepšili všetci hlavní výrobcovia (okrem Fitbit), ako ukazuje prehľad nižšie.

apple watch
Foto: IDC

Nositeľným zariadeniam sa teda na trhu darilo a výnimkou zrejme nebude ani aktuálny 4. štvrťrok, ktorý pokrýva predvianočné obdobie spojené s nakupovaním darčekov.

Apple má čo zákazníkom ponúknuť. Nové Apple Watch Series 6, dostupnejšie Apple Watch SE a v predaji je stále starší model Apple Watch Series 3. Huawei môže predávať nové Watch Fit alebo model Watch GT2 Pro, Samsung zase sériu Galaxy Watch 3.

Total
5
Zdieľaní