huawei mate 40 pro 12 1

K Apple a Samsungu sa pridá aj Huawei. Taktiež rozmýšľa o odstránení nabíjačky z balenia

Apple pravdepodobne chcene-nechcene spustil lavínu zmien týkajúcich sa základnej výbavy smartfónov. Pridať sa chce aj Huawei.

Apple pravdepodobne chcene-nechcene spustil lavínu zmien týkajúcich sa základnej výbavy smartfónov. Nedávno sme informovali o tom, že podobnou cestou sa plánuje vybrať aj Samsung, a to už pri Galaxy S21 a podľa najnovších informácií za nimi nechce zaostávať ani Huawei. Vyplýva to zo správ denníka ITHome.

Huawei podobne ako mnohé ďalšie spoločnosti vykonáva niekoľko dôležitých prieskumov, v ktorých sa zákazníkov pýta, čo sa im na ich zariadeniach a príslušenstve páči a čo naopak nie. V najnovšom prieskume zisťoval názory týkajúce sa balenia bezdrôtových slúchadiel.

Firmu zaujímalo či by zákazníkom vadilo ak by z balenia odstránil USB C kábel a ak áno, pri akej cene by im to vadiť prestalo. Najnovšie slúchadlá Huawei FreeBuds Studio v balení ešte USB C kábel majú.

V prieskume síce firma nehovorila priamo o smartfónoch, je pravdepodobné, že o podobnom kroku rozmýšľa aj pri nich. Americká firma odštartovala neslávny trend, ktorý sa nepáči mnohým ľuďom. V baleniach nových iPhonov a hodiniek sa totiž nenachádza nabíjačka.

Apple tvrdí, že to spravil kvôli životnému prostrediu, neskoršie analýzy však ukázali, že to pravdepodobne spravil kvôli väčšej marži. Nech je to ako chce, na tento trend pravdepodobne naskočia aj ďalší výrobcovia.

Total
4
Zdieľaní