Slovenský operátor vyšperkoval televíziu: Táto ponuka konečne vyzerá ako z 21. storočia!

Telekomunikačný operátor SWAN dnes predstavil modernizovanú platformu digitálnej TV, ktorá dostala nový dizajn užívateľského prostredia a ďalšie vylepšenia.

Telekomunikačný operátor SWAN dnes predstavil modernizovanú platformu digitálnej TV, ktorá dostala nový dizajn užívateľského prostredia s niekoľkými novými funkciami, nové a rýchlejšie set top boxy a možnosť sledovať televíziu na viacerých zariadeniach súčasne.

SWAN uvádza, že vďaka prepracovanej televízii zákazníci získajú úplne nový zážitok zo sledovania. Operátor predáva nový dizajnový set-top-box s novým užívateľským rozhraním a funkciami od tohto týždňa. 

Zákazníci môžu po novom využívať možnosť sledovania a vyhľadávania programu či relácie podľa vlastných preferencií. Stlačením tlačidla na domovskej obrazovke sa divák dostane do prehľadného archívu s výberom rôznych programov. 

Pri nich sa zobrazuje hodnotenie obľúbenosti generované z troch zdrojov, kategorizácia obsahu podľa žánrov (komédia, krimi a pod.) a dostupná je tiež voľba vyhľadávania podľa názvu obsahu. Archív, teda sledovanie už odvysielaného obsahu zo záznamu, je doplnkovou službou za 2,99 eur.

Foto: SWAN

EPG – informačný prehľad konkrétnych staníc a programov je detailnejší, ponúka pohľad do minulosti odvysielaných relácií (max. 7 dní späť), ktoré si viete pozrieť z archívu, ako aj podrobný rozpis budúcich programov, ktoré budú ešte len odvysielané.

Pri nich si môžete zase nastaviť automatické nahrávanie (max. 24-hodinový záznam archivovaný 30 dní). EPG zobrazí program všetkých staníc, ktoré máte v predplatenom balíku.  

Multiplatformová podpora

Zásadnejšiu inováciu predstavuje multiplatformová podpora. Televíziu je vďaka nej možné sledovať na viacerých zariadeniach súčasne. Webové rozhranie (Chrome, Firefox, Edge) je dostupné na adrese moje.swango.sk.

Foto: SWAN

Sledovanie v mobiloch a tabletoch zabezpečí aplikácia pre iOS a Android. SmartTV aplikácia pre operačné systémy Tizen (Samsung televízory) a WebOS (LG televízory) bude spustená do konca roka, čo platí aj o STB aplikácii pre Apple TV a Android TV.

Výhodou je, že zákazník, ktorý sa rozhodne pre novú IPTV od SWANu, nemusí byť len v pokrytí služieb SWAN. Novú televíziu si bude môcť spustiť aj na akomkoľvek pripojení iného operátora. Stačí len nový set top box pripojiť cez ethernetový kábel.

Celoplošná konektivita novej platformy bude postupne spúšťaná vo všetkých lokalitách a jej plošná dostupnosť sa očakáva koncom roka.

Foto: SWAN

K novej IPTV SWAN pribalí set-top-box Arris VIP 4205, pri ktorom operátor poukázal na jeho „atraktívny dizajn, nadštandardnú rýchlosť a vylepšený komfort z používania“. Neskôr do ponuky pribudne aj set-top-box s WiFi pripojením.

Ceny sa nemenia

SWAN avizuje, že napriek inováciám televíznej služby ceny pre zákazníkov momentálne nezdvihne. V budúcnosti sa to ale vylúčiť nedá. To znamená, že základný balík S so 40+ programami stojí 7,99 eur. Variant M (50+ staníc) stojí 11,99 eur, balík L (80+ staníc) 14,99 eur a balíček XL (110+ staníc) 19,99 eur.

Cenu môže navýšiť voliteľný TV archív (2,99 eur) a funkcia nahrávania (0,99 eur). Pre zákazníkov sú tiež k dispozícii doplnkové balíky – HBO Go (1 euro), HBO (7,99 eur) a HBO Max (10,99 eur), Cinemax či napríklad Filmbox (4,99 eur).

Foto: SWAN

Zvýhodnenú cenu, nazvime ju „vianočnú“, operátor ponúka pri tzv. DUO balíku (Internet L + TV L), podmienkou je viazanosť na 24 mesiacov.

Nová IPTV sa dá kúpiť online, poprípade na jednom zo 17 obchodných centier operátora. SWAN eviduje 13 000 zákazníkov káblovej TV a 25 000 zákazníkov IPTV. Počet predaných set top boxov prekonal hranicu 30 000, niektorí zákazníci teda sledujú obsah na viacerých televízoroch v domácnosti.

SWAN obsah kóduje štandardom H.264, v budúcnosti má v pláne prejsť na kodek H.265. Väčšina programov je dostupná v HD a SD kvalite, hoci je nová IPTV platforma technologicky pripravená na 4K či dokonca 8K rozlíšenia.

Kvalita poskytovaného obsahu ale závisí od jeho dodávateľov a výrobcov, ktorí považujú HD kvalitu stále za dostatočnú, ozrejmil operátor.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať