Sony potvrdzuje: Úložisko PS5 si zatiaľ nerozšírite. Táto možnosť príde neskôr

Spoločnosť Sony potvrdila správu, ktorú nechcel počuť ani jeden hráč. Úložisko na PlayStation 5 si zatiaľ nerozšírite. Sprístupní to až aktualizácia.

Spoločnosť Sony potvrdila správu, ktorú nechcel počuť ani jeden náruživý hráč čakajúci na novú konzolu. PlayStation 5 dokáže nové hry načítavať rýchlejšie než akákoľvek predchádzajúca generácia. Je to vďaka jednému z najrýchlejších SSD diskov vôbec. Ako sme nedávno informovali, nejde o jeden z najväčších diskov.

Samotná konzola PS5 však v konštrukcii skrýva slot pre M.2 SSD disk, ktorým je možné doplniť vstavanú pamäť. Bohužiaľ, Sony tento slot spočiatku nechá vypnutý. „Táto možnosť je predmetom ďalších aktualizácií,“ odkázal výrobca serveru The Verge.

Ak ste pozorne sledovali predstavovanie jednotlivých vlastností PlayStation 5, túto informáciu ste už možno zachytili. Ešte v marci tohto roku o tom hovoril hardvérový inžinier Sony Mark Cerny. „Podpora pre rozšírenie príde až po uvedení na trh,“ povedal vo videu (od 20:00 do 23:30).

Bolo by super, ak by sme to stihli do uvedenia, je však pravdepodobné že to bude až chvíľu po tom. Ešte si M.2 disk nekupujte,“ povedal Cerny.

V čom je problém?

V čom je teda problém? Cerny vysvetlil, že nie všetky M.2 diskydosť rýchle na to, aby dokázali udržať krok s PS5 a dosť tenké na to, aby sa zmestili do vyhradeného miesta. Sony má koncom tohto roka vykonať test kompatibility s dostupnými diskami, aby potvrdilo, ktorý si môžete kúpiť a ktorý neodporúča.

Cerny ďalej poznamenal, že ak sa momentálne chystáte kúpiť M.2 disk, mal by podporovať PCIe 4.0 s priepustnosťou aspoň 5.5 GB/s a nemal by na ňom byť nalepený chladič, kvôli ktorému by sa nezmestil do PS5.

Samotní výrobcovia diskov momentálne nevedia či ich modely budú kompatibilné aj s PS5, preto je skutočne lepšie počkať na oficiálny zoznam priamo od Sony. Podľa dvoch výrobcov vraj testovanie zatiaľ nezačalo. Ďalší boli optimistickejší a myslia si, že ich disky s PS5 budú fungovať bez problémov.

Zatiaľ si teda budete musieť vystačiť so vstavanou 667 GB pamäťou, ak sú uniknuté informácie pravdivé. Nižšie nájdete veľkosť zatiaľ potvrdených PS5 hier.

  • SackBoy: A Big Adventure: 32 GB
  • Spider-Man: Miles Morales: 50 GB
  • Spider-Man: Miles Morales Ultimate Launch Edition: 105 GB
  • Demon’s Souls: 66 GB
  • Call of Duty: Black Ops Cold War: 133 GB

Ak by ste si teda nainštalovali len tieto hry, mali by ste zaplnenú polovicu úložiska. Pri spustení predaja tých hier však bude podstatne viac.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať