Ovládač z Xbox Series X bude fungovať aj na iPhone a iPade, na aktualizácii sa pracuje

Hráči mobilných hier v operačnom systéme iOS a iPadOS ich budú môcť ovládať aj pomocou nových gamepadov z konzol Xbox Series X a Series S.

Hráči mobilných hier v operačnom systéme iOS a iPadOS ich budú môcť ovládať aj pomocou nových gamepadov z konzol Xbox Series X a Series S.

Spoločnosť Apple na stránkach technickej podpory v poznámke pod čiarou oficiálne potvrdila, že spolupracuje s Microsoftom na podpore ovládačov, ktoré sú súčasťou nových herných konzol.

Podrobnosti ale známe nie sú, nevieme preto, kedy vývojári sprístupnia potrebnú softvérovú aktualizáciu. Snáď to nebude trvať dlho.

Zariadenia od Apple si rozumejú s ovládačom konzoly Xbox One, ako aj s gamepadmi Xbox Elite a Xbox Adaptive. Nie je preto veľkým prekvapením, že Apple otvorí cestu do svojho ekosystému aj najnovšiemu ovládaču konzoly Xbox Series X/S.

Skôr visí malý otáznik nad inovovaným ovládačom DualSense s prepracovanou funkciou vibračnej spätnej väzby, ktorý je súčasťou konzoly PlayStation 5. Apple tento ovládač na svojich stránkach zatiaľ nespomína.

Foto: Sony

Pôvodný Sony DualShock 4 ale Apple oficiálne podporuje, snáď teda jeho novú generáciu neobíde. Zatiaľ sa na to spoliehať nemôžeme, no šance sú veľké. Najnovšia beta verzia systému iOS 14.3 totižto obsahuje zmienky o kompatibilite s ovládačom DualSense 5, na čo upozornil portál Apple Insider.

TIP REDAKCIE
Nové modely MacBookov Pro údajne ponúknu mini-LED displeje s obnovovacou frekvenciou 120 Hz

Väčšina hier pre iPhone a iPad má výborne optimalizované ovládanie prostredníctvom dotykovej obrazovky. Na komfort bezdrôtového ovládača ale mnohí hráči dopustiť nedajú. Vybrať si môžu z niekoľkých periférií, ktoré prešli certifikáciou MFi (Made for iOS). Zoznam podporovaných ovládačov nájdete na stránke Apple.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať