Google predĺžil podporu prehliadača Chrome pre operačný systém Windows 7

Windows 7 spoločnosť Microsoft už nepodporuje. Od 14. januára 2020 nedostáva aktualizácie a softvéroví inžinieri prestali vyvíjať bezpečnostné záplaty.

Operačný systém Windows 7 spoločnosť Microsoft už nepodporuje. Od 14. januára tohto roka nedostáva aktualizácie, softvéroví inžinieri prestali vyvíjať bezpečnostné záplaty a poskytovať technické poradenstvo.

Spoločnosť Microsoft sa zaviazala, že bude operačný systém Windows 7 podporovať celých desať rokov. Slávna „sedmička“ bola uvedená na trh 22. októbra 2009.

Windows 7 postupne nahradil Windows 8, 8.1 a súčasný Windows 10. Napriek tomu je OS Windows 7 súčasťou mnohých aktívnych počítačov, ktoré stále slúžia ich používateľom.

Vzhľadom na ukončenie podpory operačného systému Windows 7 sa spoločnosť Google rozhodla, že rovnako ukončí podporu pre svoj internetový prehliadač Chrome, ktorý je určený pre Windows 7. Udiať sa tak malo v polovici roka 2021.

Google ale podporu pre svoj prehliadač predĺži, a to do 15. januára 2022, informuje vo svojom blogu. Používatelia tak budú môcť aj naďalej pracovať s obľúbeným internetovým prehliadačom v prostredí OS Windows 7.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Google predĺžil podporu svojho prehliadača kvôli podnikovým zákazníkom. Časť z nich z dôvodu dopadov pandémie COVID-19 nestihla alebo nemohla prejsť v tomto roku na Windows 10. Podľa prieskumu sa to týka asi 21 % firemných zákazníkov.

windows 7
Foto: Google

Pre používateľov operačného systému Windows 7 ide určite o dobrú správu. Chrome je najpoužívanejším internetovým prehliadačom pre počítače. Podpora ale tak či tak jedného dňa skončí, preto je na mieste prechod na novšiu verziu operačného systému naďalej neodkladať.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať