Google predĺžil podporu prehliadača Chrome pre operačný systém Windows 7

Windows 7 spoločnosť Microsoft už nepodporuje. Od 14. januára 2020 nedostáva aktualizácie a softvéroví inžinieri prestali vyvíjať bezpečnostné záplaty.

Operačný systém Windows 7 spoločnosť Microsoft už nepodporuje. Od 14. januára tohto roka nedostáva aktualizácie, softvéroví inžinieri prestali vyvíjať bezpečnostné záplaty a poskytovať technické poradenstvo.

Spoločnosť Microsoft sa zaviazala, že bude operačný systém Windows 7 podporovať celých desať rokov. Slávna „sedmička“ bola uvedená na trh 22. októbra 2009.

Windows 7 postupne nahradil Windows 8, 8.1 a súčasný Windows 10. Napriek tomu je OS Windows 7 súčasťou mnohých aktívnych počítačov, ktoré stále slúžia ich používateľom.

Vzhľadom na ukončenie podpory operačného systému Windows 7 sa spoločnosť Google rozhodla, že rovnako ukončí podporu pre svoj internetový prehliadač Chrome, ktorý je určený pre Windows 7. Udiať sa tak malo v polovici roka 2021.

Google ale podporu pre svoj prehliadač predĺži, a to do 15. januára 2022, informuje vo svojom blogu. Používatelia tak budú môcť aj naďalej pracovať s obľúbeným internetovým prehliadačom v prostredí OS Windows 7.

Google predĺžil podporu svojho prehliadača kvôli podnikovým zákazníkom. Časť z nich z dôvodu dopadov pandémie COVID-19 nestihla alebo nemohla prejsť v tomto roku na Windows 10. Podľa prieskumu sa to týka asi 21 % firemných zákazníkov.

windows 7
Foto: Google

Pre používateľov operačného systému Windows 7 ide určite o dobrú správu. Chrome je najpoužívanejším internetovým prehliadačom pre počítače. Podpora ale tak či tak jedného dňa skončí, preto je na mieste prechod na novšiu verziu operačného systému naďalej neodkladať.

Total
4
Zdieľaní