Nemci vyvíjajú nový vlak na vodíkový pohon, na trať sa dostane v roku 2024

Nemecký dopravca Deutsche Bahn chce v dlhodobom horizonte znížiť spotrebu fosílnych palív až na nulu. Dopomôcť k tomu majú vlaky poháňané vodíkom.

Nemecký dopravca Deutsche Bahn chce v dlhodobom horizonte znížiť spotrebu fosílnych palív až na nulu. Dopomôcť k tomu majú vlaky poháňané vodíkom.

Nemecké železnice podľa spravodajstva CNBC začali vyvíjať vlak na vodíkový pohon, a to v spolupráci so spoločnosťou Siemens Mobility. Vlak Mireo Plus H bude premávať na trase medzi mestami Tübingen, Horb am Neckar a Pforzheim v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko.

Prvé skúšobné jazdy však začnú až v roku 2024. Mireo Plus H by mal na jedno natankovanie prejsť 600 kilometrov s tým, že dosiahne maximálnu rýchlosť na úrovni 160 kilometrov za hodinu. Vodíkový vlak má pochopiteľne nahradiť dieselové vlaky, ktoré produkujú pre atmosféru škodlivý oxid uhličitý.

Vizualizácia vlaku Mireo Plus H. Foto: Siemens

Vodík chce prepravca vyrábať elektrolýzou, pomocou elektrickej energie rozloží vodu na vodík a kyslík. Tento proces výroby môžeme považovať za zelený, pokiaľ bude elektrická energia potrebná pre elektrolýzu pochádzať z obnoviteľných zdrojov.

Preprava a skladovanie vodíka je náročná, Deutsche Bahn preto pripravuje aj vhodnú infraštruktúru. Pre tieto účely spoločnosť prerába jedno zo svojich servisných stredísk, kde bude prebiehať tankovanie a údržba vlaku.

TIP REDAKCIE
Neželaný objekt na fotke? Tento online nástroj ho hravo vymaže

Nemecko už má s vlakmi na vodík skúsenosti. V roku 2018 začal v tejto krajine premávať vôbec prvý vlak na svete na vodíkový pohon. Vlak ale dodala francúzska spoločnosť Alstom, ktorá s ním absolvovala úspešnú skúšku prevádzky aj v Holandsku a Rakúsku.

Deutsche Bahn má vo svojej flotile 1 300 vlakov, ktoré poháňa nafta (na regionálnych tratiach). 40 percent z 33 000 kilometrov trate nie je v Nemecku elektrifikovaných. Železničná spoločnosť chce dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať