Apple rozdal hudobné ceny. Aký obsah zažiaril v službe Apple Music?

Globálna pandémia nového koronavírusu výrazne obmedzila organizáciu živých hudobných podujatí, koncertov či festivalov. Streamovanie hudby ale neutrpelo.

Globálna pandémia nového koronavírusu výrazne obmedzila organizáciu živých hudobných podujatí, koncertov či festivalov. Existuje však jedna odnož, ktorá kvôli pandémii netrpí – streamovanie hudby.

Vďaka streamovacím službám sa používatelia dostanú k svojej obľúbenej hudbe prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek, ak majú v rukách kompatibilné zariadenie s pripojením na internet, poprípade so stiahnutou hudbou pre offline počúvanie.

Medzi hlavné služby pre streamovanie hudby patrí Apple Music, ktorá má na konte viac ako 70 miliónov aktívnych predplatiteľov. Spoločnosť Apple sa rozhodla oceniť umelcov, ktorí v tomto roku v službe Apple Music dosiahli najväčšie úspechy.

Spoločnosť Apple prvýkrát vyrukovala s vlastnými hudobnými cenami v minulom roku. Koncom roka 2019 ich odovzdala v Divadle Steva Jobsa. Tento rok odovzdáva ceny opäť, hoci s ceremóniou nie je spojená žiadna tlačová a ani virtuálna konferencia. Apple o udelení cien informuje na svojom webe.

Umelec roka: Lil Baby

Lil Baby. Foto: Apple

Umelcom roka je podľa Apple 25-ročný americký raper Lil Baby pochádzajúci z Atlanty. Ocenenie získal za album My Turn, ktorý v službe Apple Music obsadil prvé priečky hitparád.

Obzvlášť populárny je singel The Bigger Picture, v ktorom sa umelec venuje téme protestov afroamerického obyvateľstva proti policajnej brutalite a rasovej nerovnosti v USA.

Prelomový umelec roka: Megan Thee Stallion

Megan Thee Stallion. Foto: Apple

25-ročná Megan Thee Stallion je ďalším raperom, presnejšie raperkou, ktorá získala cenu Apple Music Award. Prerazila vďaka dvom skladbám, na ktorých spolupracovala s Cardi B a Beyoncé. Tieto skladby spolu zaznamenali po celom svete 300 miliónov prehratí.

Skladateľ roka: Taylor Swift

Taylor Swift. Foto: Apple

Taylor Swift je známym menom v hudobnom priemysle, ktoré nemá o rôzne ocenenia núdzu. Teraz si k nim môže pripísať ďalšie, priamo od Apple. Autorka svoje majstrovské schopnosti predviedla albumom Folklore, ktorý sa v deň vydania stal najpočúvanejším popovým albumom v službe Apple Music.

Skladba roka: The Box

Roddy Ricch. Foto: Apple

Piesňou roka je podľa Apple The Box autora Roddyho Riccha. Skladba 22-ročného rapera je v službe Apple Music najpočúvanejšia, zaznamenala 460 miliónov streamov.

Album roka: Please Excuse Me for Being Antisocial

Vzhľadom na priečku vyššie nie je prekvapením, že cena za najlepší album roka putuje do rúk Roddyho Riccha. Jeho album Please Excuse Me for Being Antisocial, ktorého súčasťou je skladba The Box, nazbieral enormných viac ako 1,5 miliardy streamov.

Foto: Apple

Spoločnosť Apple si pre umelcov pripravila štýlové trofeje, ktoré sú vyrobené z hliníka a skla. V jadre trofejí sa nachádza veľký wafer s priemerom 12 palcov, z ktorého sa po rozdelení vyrábajú procesory pre smartfóny, tablety, hodinky a počítače.

Vďaka týmto zariadeniam majú používateľa svetovú hudbu na dosah ruky, symbolicky tak Apple do cien zakomponoval prvok, ktorý je pre tieto zariadenia spoločný.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať