Samsung Galaxy Note20 Ultra prešiel testom DxOMark. Prvé miesta neohrozil

Galaxy Note20 Ultra nie je absolútnou novinkou z mobilnej produkcie Samsungu, keďže výrobca medzičasom stihol predstaviť cenovo dostupnejší Galaxy S20 s dodatkom Fan Edition.

Galaxy Note20 Ultra nie je absolútnou novinkou z mobilnej produkcie Samsungu, keďže výrobca medzičasom stihol predstaviť cenovo dostupnejší Galaxy S20 s dodatkom Fan Edition.

Smartfónu Galaxy Note20 Ultra doteraz chýbalo hodnotenie od tvorcov rebríčka DxOMark, ktorí skúmajú obrazovú kvalitu a schopnosti fotoaparátov (nielen) mobilných zariadení. Augustová novinka ich pozornosti ale neunikla a hodnotenie zverejnili začiatkom tohto týždňa.

Model Note20 Ultra je zatiaľ tým najlepším, čo Samsung v kategórii inteligentných mobilných telefónov predstavil. Samozrejme, ak si odmyslíme síce zaujímavé, no stále skôr exotické zariadenia s ohybnou obrazovkou.

Fotoaparát tohto smartfónu je určite vydarený, hviezdy rebríčka DxOMark ale neohrozil. Dostal sa na 10. priečku, pričom získal kombinované hodnotenie o jeden bod nižšie než starší súrodenec Galaxy S20 Ultra.

Galaxy Note20 ultra
Foto: DxOMark

Pripomenieme, že rebríčku kraľujú Xiaomi Mi 10 UltraHuawei P40 ProVivo X50 Pro+Honor 30 Pro+Oppo Find X2 Pro.

Recenzenti zistili, že Note20 Ultra produkuje perfektné široké a ultra široké fotografie so živými farbami, presnou expozíciou a rýchlym automatickým zaostrovaním. Vynikajúce sú tiež portréty.

Pochvalu si vyslúžili aj nočné snímky so slušnou expozíciou, zachovaním farieb a detailov. Príliš však neočarila funkcia priblíženia obrazu. Blízky a stredný rozsah priblíženia je spojený so stratou detailov a celkovo nižšou kvalitou.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

Problémom tiež môže byť viditeľný šum pri fotografovaní v zlých svetelných podmienkach.

Foto: DxOMark

Najkvalitnejšie video smartfón zaznamenáva v režime 4K/30 FPS, hoci je výkon stále o málo horší ako v prípade konkurenčných modelov Xiaomi Mi 10 Ultra či iPhone 11 Pro Max.

Autori v závere správy vyjadrili mierne sklamanie nad schopnosťami fotoaparátu nového Galaxy Note20 Ultra. Konštatujú však, že kvalita obrazu je vo väčšine prípadov vynikajúca a nadšencov výsledné fotografie potešia.

Je vhodné uviesť, že autori testovali európsku verziu Galaxy Note20 Ultra s firmvérom N986BXXU1ATH3.

K rozhodeniu prvých priečok rebríčka DxOMark môže dôjsť už v najbližších týždňoch. Huawei totižto chystá predstavenie špičkového Mate 40 Pro a zabúdať netreba ani na nové smartfóny iPhone 12, ktoré spoznáme 13. októbra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať