Po Zem a Vek má problém aj Bádateľ: Ministerstvo zdravotníctva podáva trestné oznámenie

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Facebook razantne zakročil voči stránkam šíriace falošné správy. Odniesli si to dve stránky spojené s magazínom Zem a Vek.

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Facebook razantne zakročil voči stránkam šíriace falošné správy. Odniesli si to dve stránky spojené s magazínom Zem a Vek. Tam to však nekončí, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky sa zameralo na ďalší web – Bádateľ.

Ministerstvo na Facebooku vysvetľuje, že sa dlhšiu dobú systematicky snaží vyvracať dezinformácie, reagovať a vysvetľovať ich. „V extrémnych prípadoch, kedy ide o systematickú a pravidelnú produkciu nebezpečných dezinformácií o zdraví, však neostávame len pri vysvetľovaní,“ informuje ministerstvo.

Podávajú trestné oznámenie

Pre šírenie poplašnej správy má teraz problém stránka Bádateľ, ktorý momentálne čelí trestnému oznámeniu. Aby toho nebolo málo, ministerstvo v spolupráci s Facebookom dosiahlo výrazné zníženie dosahu ich príspevkov na sociálnej sieti.

K niečomu podobnému môžete prispieť aj vy: ak vidíte, že vaši známi šíria nebezpečné dezinformácie o zdraví, pokúste sa s nimi empaticky komunikovať, prípadne im posunúť link na reakciu, ktorá danú dezinformáciu vyvracia,“ nabáda ministerstvo.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Okrem toho radí ľuďom ako nahlásiť príspevok alebo stránku, ktorá takéto informácie šíri. „Neodporúčame nahlasovať názory alebo hodnotiace úsudky len preto, že s nimi nesúhlasíte. Ľudia majú právo kritizovať ministerstvo, politikov, opatrenia a čokoľvek, čo chcú. Niečo iné sú však nebezpečné vyfabrikované hoaxy a dezinformácie o zdraví, proti nim sa musíme spoločne brániť obzvlášť v týchto časoch,“ ukončuje ministerstvo.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať