Ministerstvo obrany zasiela SMS všetkým ľuďom: Prosí o účasť na testovaní

Od piatku sa na Slovensku začala pilotná fáza testovania všetkých obyvateľov antigénovými testami na ochorenie COVID-19.

Od piatku sa na Slovensku začala pilotná fáza testovania všetkých obyvateľov antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Účasť je mimoriadne dôležitá pre úspešnosť celej operácie. Ministerstvo obrany SR sa preto rozhodlo ľudí motivovať aj krátkou SMS správou.

SMS-ky prichádzajú postupne. Niekto ich obdržal už v piatok, iní (napríklad my) až včera, teda v sobotu. Je možné, že niektorým z vás SMS správa príde až dnes alebo až pred spustením plošného testovania naplánovaného na 29.10. – 1.11., resp. 6.11. až 8.11.

Ministerstvo obrany v správe vyzýva ľudí z okresov Bardejov, Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo aby sa prišli otestovať medzi 23. až 25. októbrom. Zdôrazňuje pritom, že test je zadarmo a je bezpečný.

Priestory testovania sú schválené hlavným hygienikom. Výsledok sa dozviete do 30 min. v zalepenej obálke s inštrukciami. Sme zodpovední. SPOLU TO ZVLÁDNEME,“ píše sa v správe.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Zatiaľ nie je jasné či bude ministerstvo podobnú SMS správu zasielať opäť budúci týždeň, no dá sa to predpokladať. Rezort momentálne upozorňuje, aby ste sa do vyššie zmienených regiónov nechodili testovať pokiaľ tam nemáte trvalé bydlisko. Majú síce určitú rezervu testov a vybavenia, no nie je bezodná.

Ak sa chcete nechať otestovať, počkajte do budúceho piatku.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať