iPhone 12 bude bestsellerom, predpokladá známy analytik

Už zajtra (13. okt.) vo večerných hodinách nášho času spoznáme novú generáciu smartfónov iPhone. Celkovo by sme mali uvidieť štyri nové smartfóny iPhone 12, medzi ktorými zrejme nebude chýbať ani cenovo dostupný model s označením „mini“.

Už zajtra (13. októbra) vo večerných hodinách nášho času spoznáme novú generáciu smartfónov iPhone. Celkovo by sme mali uvidieť štyri nové smartfóny iPhone 12, medzi ktorými zrejme nebude chýbať ani cenovo dostupný model s označením „mini“.

Asi nikto nepochybuje o tom, že sa nové zariadenia iPhone 12 budú predávať dobre. Ktorý zo štvorice modelov však dosiahne najlepšie predajné čísla? Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý je známy svojimi pomerne presnými odhadmi, v tom má jasno, píše myfixguide.com.

Podľa neho sa bude najlepšie predávať klasický iPhone 12. Predpokladá, že bude tvoriť až 40 – 45 % z celkového objemu dodávok zákazníkom. iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max by sa mali predávať v približne rovnakých objemoch.

Foto: Macrumors

Aj keď bude iPhone 12 mini najlacnejším modelom zo štvorice, špekulácie hovoria o cene 699 USD, jeho malé rozmery nebudú atraktívne pre väčšinu záujemcov. Preto sa dostane viac priazne štandardnému iPhone 12, ktorý dostane 6,1-palcový displej a cenu o stovku vyššiu, teda zatiaľ neoficiálnych 799 USD.

Prítomnosť moderného 5G pripojenia nebude pre budúcich zákazníkov rozhodujúca, domnieva sa analytik. Pri uvažovaní nad kúpou sa sústredia hlavne na cenu, ktorá o výbere toho či oného modelu rozhodne.

Vo všeobecnosti by sa ale mali smartfóny iPhone 12 predávať horšie než súčasné generácie iPhone 11. Dôvodom má byť neskoršie uvedenie na trh a súčasná pandémia nového koronavírusu, ktorá má negatívny vplyv na ekonomiku.

Odhady analytika sú určite zaujímavé, počkáme si ale najskôr na oficiálne predstavenie, ktoré definitívne potvrdí celú produktovú zostavu, ceny a ďalšie náležitosti.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať