Intel predstavil Core i3-10100F: Súperí s procesorom AMD, ktorý ešte nebol predstavený

Spoločnosť AMD minulý týždeň predstavila štvoricu nových procesorov postavených na výrazne vylepšenej architektúre Zen 3.

Spoločnosť AMD minulý týždeň predstavila štvoricu nových procesorov postavených na výrazne vylepšenej architektúre Zen 3. Pre „červený tím“ ide o obrovský úspech, keďže po dlhej dobe prekonali Intel aj vo výkone jedného jadra.

Intel, ktorý je momentálne výrazne znevýhodnený, sa preto rozhodol predstaviť aspoň niečo. Tým niečím je nový procesor Intel Core i3-10100F, štvorjadrový procesor 10. generácie (Comet Lake) určený pre menej náročných používateľov.

V jeho výbave síce chýba integrovaný grafický čip, ponúka však 4 jadrá s podporou HyperThreading. V jeden okamih teda dokáže pracovať s ôsmimi vláknami.

Procesor je v základe taktovaný na 3.6 GHz s TurboBoost až 4.3 GHz. Jeho L3 cache dosahuje len 6 MB, TDP zas 65 W. Ide teda skutočne o model, ktorý maximálne skóre dosahovať nebude. Čo však Intel vylepšiť stále nedokázal je výrobný proces, ktorý ostáva na 14 nm (AMD je už 2 generácie na 7 nm procese, pozn. red.).

Intel Core i3-10100F sa má začať predávať za približne 100 dolárov, čo na Slovensku môže predstavovať cenu okolo 100 €. Výbavou, výkonom aj cenou tak môže konkurovať Ryzen 3 3300X, resp. 3100. Vzhľadom na chýbajúcu integrovanú grafiku sa hodia do lacných herných zostáv.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!
Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať