Elon Musk: Vakcínu na COVID-19 odmietam, vláda nemá racionálne riešenia

Elon Musk je extravagantný vizionár, ktorý svetu ponúkol technológie, o akých sa nám ani nesnívalo. Na COVID-19 má vlastný názor.

Elon Musk je extravagantný vizionár, ktorý svetu ponúkol technológie, o akých sa nám ani nesnívalo. Silný postoj má ku azda všetkým technologickým novinkám a podľa rozhovoru s New York Times i tým medicínskym týkajúcim sa pandémie COVID-19.

Musk počas rozhovoru s technologickou novinárkou Karou Swisher prezradil, že o vakcínu na COVID-19 neprejaví záujem.

Nechceš vakcínu,“ zamyslela sa Swisher. „Prečo máš takýto názor?,“ opýtala sa. „Pri COVID mi nehrozí riziko a nehrozí ani mojim deťom,“ zdôvodnil Musk.

Musk: Opatrenia pro COVID-19 nie sú racionálne

Šéf automobilky Tesla a SpaceX sa už niekoľkokrát jasne vyjadril, že s rozhodnutiami vlády týkajúcich sa pandémie nesúhlasí. Podľa Muska je pandémia situácia, pri ktorej „ide racionalita bokom“.

Podnikateľ s jasnou víziou budúcnosti na svojom Twitteri už niekoľkokrát zavádzal a vírus zľahčoval. V marci napísal, že „do konca apríla nebudú pribúdať takmer žiadne prípady“. Následne dodal, že „panika okolo koronavírusu je hlúpa“.

Musk sa počas sprísnených opatrení v USA na jar dostal do problémov aj s miestnymi úradmi, keď chcel otvoriť fabriky aj počas prebiehajúcej pandémie. Novinárka mu pripomenula, že „táto búrka sa vracia,“ na čo jej Musk necitlivo odpovedal, že „každý raz umrie“.

Neskôr na otázky týkajúce sa postoja ku COVID-19 odpovedať nechcel už vôbec. Novinárka sa ho napríklad opýtala na to, aby sa skúsil postaviť do topánok zamestnanca Tesly v čase, keď sa koronavírus len začínal šíriť a oni museli pracovať.

Poďme už ďalej,“ povedal Musk. „Kara, o situácii okolo COVID už nechcem debatovať,“ odvrkol.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať