AMD sa chystá opäť pochovať Intel: Ryzen 9 5900X je o 20 % výkonnejší než predchodca

Spoločnosť AMD sa momentálne pripravuje na predstavenie novej generácie procesorov určených pre desktopy. Ryzen 9 5900X ukázal svoju silu.

Spoločnosť AMD sa momentálne pripravuje na predstavenie novej generácie procesorov určených pre desktopy. Postavené majú byť na novej architektúre Zen 3, ktorú AMD popisuje ako najväčší pokrok od predstavenia prvého Zen.

Medzi chystanými procesormi sa nachádza aj model AMD Ryzen 9 5900X, o ktorom sa na internet dostali prvé informácie. Výsledky syntetického testu z programu CPU-Z má na starosti neznámy zdroj z Číny, informoval server Videocardz.

Program CPU-Z dokáže otestovať výkon jedného, aj všetkých jadier, čo je presne to, čo spustil neznámy zdroj. Výsledok 12-jadrového procesoru Ryzen 9 5900X je pritom až 652,8 bodu (jedno jadro), resp. až 9 481,8 bodov (všetky jadrá).

V porovnaní s Ryzen 9 3900X postavenom na architektúre Ryzen 2 tak ide o 20 % nárast výkonu pri jednojadrovom teste a až 15 % pri teste všetkých jadier.

AMD však zatiaľ zaostáva vo výkone v hrách, ktoré sú často viazané na takt. Ak sa firme podarí Intel zdolať aj v tomto segmente, modrému tímu neostane nič iné ako výrazne zrýchliť vývoj.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať